w , ,

Caritas Polska uruchomiła aplikację dla imigrantów! Po arabsku!

Caritas Polska uruchomiła aplikację mobilną dla cudzoziemców ubiegających się o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce. Aplikacja poinformuje użytkowników o tym jaką pomoc prawną, medyczną i socjalną mogą otrzymać w Polsce.

Aplikacja pod nazwą „Pierwsze Kroki w Polsce” ma za zadanie pomóc cudzoziemcom w odnalezieniu się i adaptacji w Polsce. Jest dostępna w językach arabskim, rosyjskim, angielskim i polskim. Aplikacja jest obsługiwana przez systemy iOS oraz Android, co pozwoli korzystać z niej największej liczbie zainteresowanych. Dzięki aplikacji cudzoziemcy dowiedzą się m.in.: jak zalegalizować swój pobyt w Polsce, jak działa system pomocy socjalnej, gdzie można skorzystać ze wsparcia, jakie są ich prawa na rynku pracy oraz w zakresie opieki medycznej.

Caritas Polska przeprowadziła projekt w partnerstwie z Urzędem do Spraw Cudzoziemców oraz Caritas diecezji białostockiej, siedleckiej, lubelskiej, warszawskiej i zielonogórsko-gorzowskiej. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Nowy Dom Polska” z wykorzystaniem środków Funduszu Azylu Migracji i Integracji.

Za: udsc.gov.pl

Mój komentarz: całkiem niedawno przetoczyła się przez Polskę dyskusja na temat działalności charytatywnej – jedni postulowali żeby wspierać WOŚP, inni aby oddawać swoje pieniądze na CARITAS. Chciałbym się z tego wyłamać i wezwać czytelników mojego bloga aby nie dawali pieniędzy na te organizacje. Skoro WOŚP marnuje pieniądze na sianie ideologii „róbta co chceta”, a CARITAS marnuje pieniądze na islamskich imigrantów – polecam znaleźć polską, biedną rodzinę, np. poprzez jeden z portali do pomocy (typu pomagam.pl) i tam bezpośrednio ich wesprzeć. Pieniądze trafią prosto do potrzebujących i nie będą rozkradane przez administrację najróżniejszych fundacji.

Uważam, że CARITAS powinien zajmować się pomocą biednym rodzinom w naszym kraju a nie tworzyć aplikacje w języku arabskim. Nie potrzebujemy w naszym kraju islamskich imigrantów a tego typu działania mogą ich zachęcać do przyjazdu.

https://www.youtube.com/watch?v=Bbg0DWy744I&index=1&list=PLpBgTSnFz5mn-vF4ebkz4YCqGWyrwcDiY&t=1s

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Otóż to! caritas zmienił kurs na skrajnie lewacki, niczym się nie różni od Owsiaka i tych fundacji rzeplińskiej, glińskiego i komorowskiej… klechy poczuły że jest do wzięcia piniondz z unii i pierwsi po to łapy wyciągają, będą sprowadzać arabów, brać kasę z unii, będą edukawać jak żerować na państwie Polskim i społeczeństwie a ludziom każą dawać kasę…. szkoda tych oszukanych ludzi kupujących świece i staruszek wspierających tych wypasionych złodziei w sutannach którym nie powiedziano na co płacą, klechy -wstyd. Marian Kowalski informował że w Warszawie już mają przygotowane miejsca w budynkach Caritasu i klasztorach które są przygotowane na przyjęcie arabów… czyli ktoś już podjął decyzje i nas okłamuje???? teraz wizyta makreli…. hmmm ta sprawa śmierdzi!

  2. Otóż to! caritas zmienił kurs na skrajnie lewacki, niczym się nie różni od Owsiaka i tych fundacji rzeplińskiej, glińskiego i komorowskiej… klechy poczuły że jest do wzięcia piniondz z unii i pierwsi po to łapy wyciągają, będą sprowadzać arabów, brać kasę z unii, będą edukawać jak żerować na państwie Polskim i społeczeństwie a ludziom każą dawać kasę…. szkoda tych oszukanych ludzi kupujących świece i staruszek wspierających tych wypasionych złodziei w sutannach którym nie powiedziano na co płacą, klechy -wstyd. Marian Kowalski informował że w Warszawie już mają przygotowane miejsca w budynkach Caritasu i klasztorach które są przygotowane na przyjęcie arabów… czyli ktoś już podjął decyzje i nas okłamuje???? teraz wizyta makreli…. hmmm ta sprawa śmierdzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Prezes UOKiK: „umowa o kredyt hipoteczny Mbanku zawiera niedozwolone postanowienia”

Ziobro zapowiada walkę z plagą „drobnych kradzieży”. Kradzież od 400 PLN przestępstwem!