Caritas Polska uruchomiła aplikację dla imigrantów! Po arabsku! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Caritas Polska uruchomiła aplikację dla imigrantów! Po arabsku!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Caritas Polska uruchomiła aplikację mobilną dla cudzoziemców ubiegających się o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce. Aplikacja poinformuje użytkowników o tym jaką pomoc prawną, medyczną i socjalną mogą otrzymać w Polsce.

Aplikacja pod nazwą „Pierwsze Kroki w Polsce” ma za zadanie pomóc cudzoziemcom w odnalezieniu się i adaptacji w Polsce. Jest dostępna w językach arabskim, rosyjskim, angielskim i polskim. Aplikacja jest obsługiwana przez systemy iOS oraz Android, co pozwoli korzystać z niej największej liczbie zainteresowanych. Dzięki aplikacji cudzoziemcy dowiedzą się m.in.: jak zalegalizować swój pobyt w Polsce, jak działa system pomocy socjalnej, gdzie można skorzystać ze wsparcia, jakie są ich prawa na rynku pracy oraz w zakresie opieki medycznej.

Caritas Polska przeprowadziła projekt w partnerstwie z Urzędem do Spraw Cudzoziemców oraz Caritas diecezji białostockiej, siedleckiej, lubelskiej, warszawskiej i zielonogórsko-gorzowskiej. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Nowy Dom Polska” z wykorzystaniem środków Funduszu Azylu Migracji i Integracji.

Za: udsc.gov.pl

Mój komentarz: całkiem niedawno przetoczyła się przez Polskę dyskusja na temat działalności charytatywnej – jedni postulowali żeby wspierać WOŚP, inni aby oddawać swoje pieniądze na CARITAS. Chciałbym się z tego wyłamać i wezwać czytelników mojego bloga aby nie dawali pieniędzy na te organizacje. Skoro WOŚP marnuje pieniądze na sianie ideologii “róbta co chceta”, a CARITAS marnuje pieniądze na islamskich imigrantów – polecam znaleźć polską, biedną rodzinę, np. poprzez jeden z portali do pomocy (typu pomagam.pl) i tam bezpośrednio ich wesprzeć. Pieniądze trafią prosto do potrzebujących i nie będą rozkradane przez administrację najróżniejszych fundacji.

Uważam, że CARITAS powinien zajmować się pomocą biednym rodzinom w naszym kraju a nie tworzyć aplikacje w języku arabskim. Nie potrzebujemy w naszym kraju islamskich imigrantów a tego typu działania mogą ich zachęcać do przyjazdu.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,170FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy