„1000 lajków albo go upuszczę”, czyli jak przez chwilę „zabłysnąć” na Facebooku - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

„1000 lajków albo go upuszczę”, czyli jak przez chwilę „zabłysnąć” na Facebooku

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

„Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości”, powiedział w połowie lat 40. XX wieku Albert Einstein. Podobną opinię kilkadziesiąt lat później wygłosił Stanisław Lem: „Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów”. W oba te cytaty idealnie wpisuje się „spontaniczna zabawą”, jaką na serwisie Facebook zaproponował pewien mężczyzna z Algierii.

Umieścił on na swoim profilu zdjęcia, na których trzyma on za koszulkę małego chłopca, którego wystawia za okno na 15 piętrze. Fotografie opatrzone zostały wpisem „1000 lajków albo go upuszczę”. Został za to skazany na 2 lata więzienia.

Mężczyzna został aresztowany w minioną sobotę. O skandalicznym, narażającym dziecko na śmierć pomyśle poinformowali algierską policję zaniepokojeni internauci. Mężczyzna okazał się krewnym chłopca. Co gorsza, całemu zajściu przyglądał się ojciec dziecka, który bronił przed sądem autora wpisu.

„To była tylko zabawa” – powtarzali mężczyźni. Tłumaczyli się, że dziecko nie zostało wystawione przez okno na 15. piętrze, ale przez okno balkonowe, a co za tym idzie „nic mu nie groziło”. Mówili, że zdjęcie zostało specjalnie wykadrowane, aby stworzyć „atmosferę groźnej sytuacji”.

Sąd nie uwierzył w te tłumaczenia i skazał mężczyznę na dwa lata bezwzględnego pozbawienia wolności.

Cała sprawa stanowi kolejny przykład, do czego są w stanie posunąć się niektórzy, aby przez sekundę zaistnieć w sieci. Strach pomyśleć, co będzie następne…

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,892ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy