w ,

„1000 lajków albo go upuszczę”, czyli jak przez chwilę „zabłysnąć” na Facebooku

„Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości”, powiedział w połowie lat 40. XX wieku Albert Einstein. Podobną opinię kilkadziesiąt lat później wygłosił Stanisław Lem: „Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów”. W oba te cytaty idealnie wpisuje się „spontaniczna zabawą”, jaką na serwisie Facebook zaproponował pewien mężczyzna z Algierii.

Umieścił on na swoim profilu zdjęcia, na których trzyma on za koszulkę małego chłopca, którego wystawia za okno na 15 piętrze. Fotografie opatrzone zostały wpisem „1000 lajków albo go upuszczę”. Został za to skazany na 2 lata więzienia.

Mężczyzna został aresztowany w minioną sobotę. O skandalicznym, narażającym dziecko na śmierć pomyśle poinformowali algierską policję zaniepokojeni internauci. Mężczyzna okazał się krewnym chłopca. Co gorsza, całemu zajściu przyglądał się ojciec dziecka, który bronił przed sądem autora wpisu.

„To była tylko zabawa” – powtarzali mężczyźni. Tłumaczyli się, że dziecko nie zostało wystawione przez okno na 15. piętrze, ale przez okno balkonowe, a co za tym idzie „nic mu nie groziło”. Mówili, że zdjęcie zostało specjalnie wykadrowane, aby stworzyć „atmosferę groźnej sytuacji”.

Sąd nie uwierzył w te tłumaczenia i skazał mężczyznę na dwa lata bezwzględnego pozbawienia wolności.

Cała sprawa stanowi kolejny przykład, do czego są w stanie posunąć się niektórzy, aby przez sekundę zaistnieć w sieci. Strach pomyśleć, co będzie następne…

Za: pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wartość spółek Skarbu Państwa, z których usunięto ludzi PO, wzrosła o 36 miliardów zł!

Aborcjonistki będą domagać się pełnej swobody zabijania nienarodzonych!