w ,

Włochy: Pijani barbarzyńcy sprofanowali krzyż!

14-15.08.2020 w miejscowości Lizaano in Belvedere we Włoszech doszło do brutalnej profanacji posągu Jezusa Ukrzyżowanego. Sześcioosobowa grupka pijanej młodzieży w wieku od 16 do 19 lat okładała kijem bejsbolowym świętą figurę. W rezultacie postać Jezusa zerwano z krzyża oraz pozbawiono głowy i rąk. 

Wideo z zajścia

Zapijaczona, patologiczna młodzież nie zaprzestała swojej prowokacji nawet gdy rzeźba wylądowała już na ziemi. Dalszym ich celem stało się szydzenie z postaci Jezusa oraz naśmiewanie się z modlitw.

Non si sono fatti alcun riguardo né nel distruggere la statua del Cristo, né poi – ancora più stupidamente – nel…

Opublikowany przez Comune di Lizzano in Belvedere BO Niedziela, 16 sierpnia 2020

Sprawcy tego brutalnego czynu nagrali całe zajście, które chwilę potem opublikowali na Instagramie. Dzięki temu zostali szybko namierzeni i schwytani przez karabinierów. 

Gdy jeden z młodych ludzi wytrzeźwiał , za radą  swoich rodziców wysłał list do tamtejszego proboszcza, w którym zadeklarował pokrycie kosztów naprawy rzeźby. 

Młodzież próbowała zrzucić całą winę na alkohol. Ludzi ci twierdzą, że nie mieli zamiaru nikogo obrazić ani bluźnić. Jednak pojawia się pytanie. Czemu za cel do zniszczenia wybrali akurat krucyfiks?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Popisy czarnoskórych w zgniłej Francji! [WIDEO]

Chory odjazd postępowej Holandii! OBRZYDLIWOŚĆ!