– Poprzedni rząd zadeklarował, że będzie uczestniczył w przyjmowaniu uchodźców. Zgodził się na to, żeby kilka tysięcy osób mogło trafić do Polski na zasadzie dobrowolności – mówiła w rozmowie z Grzegorzem Jankowskim premier Beata Szydło.
– 28 krajów Unii Europejskiej zgodziło się na to, żeby poprzez relokację rozwiązać ten problem. Ale powiem bardzo wyraźnie: nie widzę możliwości, aby w tej chwili migranci do Polski przyjechali – podkreśliła premier.
Wystąpienie na stronie Telewizji Superstacja: http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2016-03-23/szydlo-nie-ma-mozliwosci-zeby-do-polski-przyjechali-imigranci-polska-premier-krytykuje-angele-merkel/
A tutaj zapowiedź jeszcze przed wyborami:














