w ,

ABSURD! Dwa miliony złotych na szkolenie medialne Trzaskowskiego i Rabieja!

Warszawski ratusz zamierza przeznaczyć 2 mln zł na szkolenie medialne dla kadry kierowniczej. Jak donosi „Super Express”, w programie szkoleń „Lider Zmiany w Samorządzie Warszawskim” znajdą się takie punkty jak: „zarządzanie zmianą”, „zarządzanie czasem” i „trening medialny”. – Tak banalne i oczywiste szkolenia to rozrzutność i omamianie wyborców. Zarządzania czasem uczymy się już w szkole – komentuje w rozmowie z portalem tvp.info politolog dr Artur Wróblewski.

Pierwszy z punktów szkolenia ma uszczuplić budżet Warszawy o 1,83 mln złotych. To “trening medialny”. Przedstawiciele ratusza mają dzięki temu poprawić swój wizerunek i jakość swoich wystąpień publicznych. – Rafał Trzaskowski nie ma jakiegoś strasznego problemu, ale rzeczywiście może sprawiać wrażenie człowieka spiętego. Chyba właśnie nad tym powinien popracować – ocenił politolog UW, dr Bartłomiej Biskup

– Organizowanie tego typu banalnych i oczywistych szkoleń za pieniądze publiczne tak naprawdę sugeruje rozrzutność i marnowanie tych pieniędzy. Tu zachodzi sprzeczność. Trzaskowski i jego ekipa szli do ratusza z hasłem, że to są urodzeni liderzy, znakomicie przygotowani do pełnienia swoich obowiązków. Szli z hasłem efektywności w zarządzaniu i oszczędności w ratuszu – mówi politolog dr Artur Wróblewski.

Wróblewski zaznacza, że nasuwa się tu pytanie, „po co szkolenia za publiczne pieniądze dla tych ludzi, skoro wiedzieli, jak wszystko zmienić”.

– To omamienie wyborców, którzy zagłosowali na nich jak na liderów. – Organizują szkolenie w tak banalnych sprawach, jak zarządzanie czasem, zarządzanie zmianą czy trening medialny. Jak ktoś idzie do polityki, musi wiedzieć, jak zarządzać czasem; tego uczymy się już w szkole podstawowej – stwierdza. – To wystawia im jak najgorsze świadectwo – zaznacza.

Za: tvp.info, dorzeczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Wpływ pornografii na dzieci i zatrważające dane na ten temat

Episkopat przedstawił raport dot. pedofilii w Kościele.