absurdyUE
w

Absurdy Unii Europejskiej: 5 najciekawszych przykładów

Absurdów, które przypisuje się działalności unijnych biurokratów jest całe mnóstwo. Osobiście zebrałem ich około czterdziestu, natomiast w niniejszym poście wyselekcjonowałem te szczególnie … ‚intrygujące’, o których prawdopodobnie mogliście jeszcze nie słyszeć.

✒ 1. Erotyczna bielizna za unijne pieniądze
687 tys. złotych przeznaczono na dofinansowanie firmy w ramach programu „Innowacyjna Gospodarka. Główny cel? Wyrównanie szans oraz poprawa pozycji firmy na rynku w ramach konkurencji.

✒ 2. Jak wolno spłukiwać wodę w klozecie?
Tak zwani ‚specjaliści’ w ramach walki o czyste środowisko ustalili zasady… spłukiwania wody w toalecie. Byli tak drobiazgowi, że udało im się stwierdzić nawet takie szczegóły jak objętość spłukania. Na ten temat powstał aż 60-stronnicowy raport techniczny… celem analizy rynku muszli klozetowych oraz pisuarów.

✒ 3. Zakaz fotografowania budynków
Swego czasu Komisja Europejska mocno rozmyślała nad zakazem fotografowania niektórych obiektów bez odpowiedniej autoryzacji. W gruncie rzeczy chodziło o ujednolicenie prawa na terenie całej Unii… lecz choć była propozycja za wolną dystrybucją zdjęć, większość głosowała za ewentualnym ograniczeniem. Temat jest stosunkowo świeży i może jeszcze powrócić.

Wojciech Cejrowski mówi o absurdach Unii Europejskiej

 

✒ 4. Kino jest zbyt dochodowe!
Jakie są konsekwencje pobierania dopłat z Unii? A no takie, że w każdej chwili mają prawo zamknąć Twoją działalność. Choć kino w Drzewicy niejednokrotnie pękało w szwach, musiano je zamknąć ze względu na zbyt duży zarobek oraz zagrożenie utraty unijnych dotacji.

✒ 5. Wojna z odkurzaczami
Energooszczędność – szczytne hasło, jednakże można się zapędzić za daleko. Od 2014 roku na terenie Unii Europejskiej można sprzedawać odkurzacze wyłącznie o maksymalnej mocy 1600W. Ograniczenia mają być jednak po latach jeszcze bardziej restrykcyjne. I na sam koniec, przykładowy fragment z opisywanej dyrektywy:
„…odpowiednia liczba cykli odkurzania na stanowisku badawczym z dywanem Wilton, podczas których głowica czyszcząca odkurzacza pracującego przy najwyższym ustawieniu ssania przesuwa się po powierzchni testowej o szerokości równej szerokości głowicy czyszczącej…”

Grzegorz Braun o Unii Europejskiej (Musimy wystąpić z UE!)

 


Artykuł autora FanPage’a Kazetha – zapraszam do polubienia!

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
Briefing_prasowy_Roberta_Tyszkiewicza_i_Mirona_Sycza_w_sprawie_pomocy_humanitarnej_dla_Ukrainy_

Platforma dba o swoich! Miron Sycz, syn banderowca, wicemarszałkiem województwa!

putintusk

Putin wysłał na miejsce katastrofy rosyjskiego samolotu 160 ekspertów. Tusk wysłał do Smoleńska… Ewę Kopacz