ABW zatrzymała agentów Putina, kiedy zatrzyma agentów Merkel?

0
6756

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Mateusza Piskorskiego, lidera znanego z prorosyjskich poglądów ugrupowania Zmiana i byłego posła Samoobrony. Śledztwo w jego sprawie prowadzi już od kilkunastu miesięcy prokuratorski pion do spraw przestępczości zorganizowanej. Śledczy z ABW i prokuratury weryfikują podejrzenia, że Mateusz Piskorski działał na rzecz obcego państwa. Partia Zmiana w Polsce zupełnie się nie liczy ale jestem zdania, że ruską agenturę trzeba zlikwidować w naszym kraju do ostatniego człowieka, który gotów byłby współpracować z ewentualnym najeźdźcą. 

Zastanawia mnie tylko jedna kwestia, dlaczego ABW nie dokonała jeszcze zatrzymań i przesłuchań w domach członków Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej? Partia Zmiana nie ukrywała swojego proputinowskiego kursu a dwie opozycyjne partie nie ukrywają swojego promerkelowskiego kursu. Przez osiem lat polski rząd był psem na posyłki obcego państwa i nikt nie widzi w tym zdrady ojczyzny?

Wiceprzewodniczący partii Zmiana zamieścił na oficjalnym koncie facebookowym następujące oświadczenie:
Dziś rano funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali przeszukań w mieszkaniach członków władz krajowych partii ZMIANA, żądając wydania m.in. twardych dysków, nośników informacji, dokumentów itp. Działanie takie uważamy za formę represji politycznej i próbę zastraszenia środowisk mających odmienną od lansowanej przez władze RP wizję polskiej polityki zagranicznej, wewnętrznej i społeczno-gospodarczej.
Przewodniczący ZMIANY, Mateusz Piskorski i skupione wokół niego organizacje i grupy niezależne prowadzą działalność zgodną z obowiązującym w Polsce prawem, pomimo szykan ze strony organów państwa, takich jak przedłużająca się procedura rejestracji partii ZMIANA. Akcja ABW stanowi rażące naruszenie zasad praworządności, niedopuszczalną w kraju demokratycznym, deklarującym poszanowanie wolności słowa. Poddani nieuzasadnionym represjom złożą przewidziane prawem skargi na czynności ABW, zaś wszelkie próby naruszania dobrego imienia ZMIANY jak i jej członków – będą przez nas dochodzone na drodze sądowej.
Nie damy sobie zamknąć ust, nie damy się zastraszyć – nasza działalność zawsze i na pierwszym miejscu stawia sprawę polską i obowiązek jej obrony. Nawet, jeśli nie odpowiada to panoszącym się specsłużbom.
/-/ Konrad Rękas – Wiceprzewodniczacy ZMIANY

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here