Andrzej Chyra wyrzekł się polskości. Aktor nie chce być nazywany Polakiem

5
18563

Andrzej Chyra wyznał, że bycie Polakiem „w ogóle go nie interesuje”. Aktor znany z filmów takich jak „Komornik”, „Dług” czy „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” uważa bowiem, że nie mieści się w obowiązującej dziś definicji polskości.

W rozmowie z onet.pl Andrzej Chyra wyznał, że nie chce być nazywany Polakiem. – Od jakiegoś czasu myślę, że jestem z Polski. Ja nie mówię, że jestem Polakiem, bo mnie to w ogóle nie interesuje. W takim zestawie bycia Polakiem ja się nie mieszczę – stwierdził aktor dodając, że nie mieści się „w dzisiaj obowiązującej definicji polskości”. Jak ona brzmi? Niestety tego nie zdradził.

Wiadomo jednak, że niechęć do polskości idzie u Chyry w parze z zachwytem nad szeroko pojmowaną Europą, co wyznał sam aktor. – Przez tych paręnaście lat przyzwyczaiłem się, że jestem Europejczykiem. To się dalej nie wyklucza, ale w ogóle nie chciałem rozgraniczać tych dwóch rzeczy, a dzisiaj one się próbują wykluczyć – stwierdził.

Wypowiedź aktora spotkała się z reakcją ze strony internautów. Zostały mu przypomniane powiązania z Platformą Obywatelską, kiedy to w 2010 należał do komitetu poparcia ówczesnego kandydata na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Zwrócono również uwagę na to, iż definicją polskości propagowaną przez środowisko polityczne, z którym Chyra sympatyzuje była maksyma „polskość to nienormalność”.

źródło: niezalezna.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

5 COMMENTS

  1. Kolejny się element trafił!!!! Jakiś maleńczuk teraz chyra ilu jeszcze fałszywych mord pokażcie? Nie odpowiada w polsce to wypierdalac i nie wracać a na powrocie kula w łeb powinna być za zdradę kraju!!!!

  2. Co to za człowiek? Nie znam go, nie wiem kim jest, czym się zajmuje i jakie jest jego obywatelstwo. Jakiś Andrzej….. Najpierw trzeba mieć dorobek, potem przychodzi skromność.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here