Andrzej Chyra wyrzekł się polskości. Aktor nie chce być nazywany Polakiem - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

Andrzej Chyra wyrzekł się polskości. Aktor nie chce być nazywany Polakiem

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Andrzej Chyra wyznał, że bycie Polakiem „w ogóle go nie interesuje”. Aktor znany z filmów takich jak „Komornik”, „Dług” czy „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” uważa bowiem, że nie mieści się w obowiązującej dziś definicji polskości.

W rozmowie z onet.pl Andrzej Chyra wyznał, że nie chce być nazywany Polakiem. – Od jakiegoś czasu myślę, że jestem z Polski. Ja nie mówię, że jestem Polakiem, bo mnie to w ogóle nie interesuje. W takim zestawie bycia Polakiem ja się nie mieszczę – stwierdził aktor dodając, że nie mieści się „w dzisiaj obowiązującej definicji polskości”. Jak ona brzmi? Niestety tego nie zdradził.

Wiadomo jednak, że niechęć do polskości idzie u Chyry w parze z zachwytem nad szeroko pojmowaną Europą, co wyznał sam aktor. – Przez tych paręnaście lat przyzwyczaiłem się, że jestem Europejczykiem. To się dalej nie wyklucza, ale w ogóle nie chciałem rozgraniczać tych dwóch rzeczy, a dzisiaj one się próbują wykluczyć – stwierdził.

Wypowiedź aktora spotkała się z reakcją ze strony internautów. Zostały mu przypomniane powiązania z Platformą Obywatelską, kiedy to w 2010 należał do komitetu poparcia ówczesnego kandydata na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Zwrócono również uwagę na to, iż definicją polskości propagowaną przez środowisko polityczne, z którym Chyra sympatyzuje była maksyma „polskość to nienormalność”.

źródło: niezalezna.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,709FaniLubię
18,055ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy