w , ,

Austria: Marokańczyk planował zamach na jarmarku bożonarodzeniowym!

W ten sam dzień, w którym w Berlinie doszło do krwawego zamachu terrorystycznego, w Austrii aresztowano imigranta z Maroka, który planował atak na inny jarmark bożonarodzeniowy.

Podczas przeszukania ośrodka dla uchodźców w austriackiej miejscowości Fuschl am See policja aresztowała 25-letniego Marokańczyka. Postawiono mu zarzut planowania zamachu terrorystycznego na jarmarku bożonarodzeniowym w Salzburgu. Jak poinformował rzecznik lokalnego oddziału policji Michael Rausch, sprawa została już przekazana austriackiej prokuraturze.

ZOBACZ: Austria: Somalijczyk rozpędził jasełka kilkuletnich dzieci. Chciał je nawracać na islam! [WIDEO]

Służby bezpieczeństwa już w listopadzie otrzymały informacje o planowanym zamachu terrorystycznym w okresie między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem przez uchodźcę zakwaterowanego w domu parafialnym w Fuschl przekształconym w ośrodek dla imigrantów. W poniedziałek specjalne jednostki policji przeszukały budynek oraz przylegający ogród. Aresztowano 25-letniego Marokańczyka, który jesienią ubiegłego roku przyjechał do Austrii jako azylant. Władze odrzuciły jednak jego wniosek. Choć mężczyzna powinien wrócić do Maroka, tak się nie stało; jego obecność na terytorium kraju była tolerowana.

Policja ustaliła, że Marokańczyk utrzymywał kontakty z organizacjami terrorystycznymi. Współpracować z nim mieli imigranci z Iraku, Iranu i Afganistanu. Przeciwko jednemu z nich w sądzie toczy się już postępowanie w związku z handlem narkotykami.

Za: pch24.pl, źródło: jungefreiheit.de

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

OBURZAJĄCE! Rodzice wysyłają swoje kilkuletnie dzieci do samobójczego zamachu! [WIDEO]

„Już żaden zamach nie wstrząśnie Europą. Kolejne staną się codziennością”