w , ,

Austria: nowe przepisy w sprawie uchodźców przewidują kary finansowe za „niechęć” do integracji

Kary finansowe za noszenie burki w miejscach publicznych i rozdawanie Koranu to tylko niektóre z szeregu ustaw w dotyczących „integracji migrantów”, jakie zostały przyjęte przez austriacki rząd.

Przyjęte prawo zabrania nie tylko ubierania się w strój zasłaniający całe ciało, ale przede wszystkim zakazuje wykorzystywania elementów ubioru zasłaniających twarz. Nieprzestrzeganie przepisów będzie karane grzywną w wysokości 150 euro.

Dodatkowo wszystkim uchodźcom, którzy otrzymali w Austrii azyl, a w związku z tym szansę na stały pobyt w tym kraju, wyznaczono szereg zobowiązań, jakie muszą spełnić, i z których zostaną rozliczeni. Chodzi m.in. o naukę języka i poznanie „kanonu wartości” obowiązujących w „ojczyźnie Mozarta”.

Nowe przepisy przewidują również karanie za „publiczne rozdawanie Koranu”, a także nakaz wykonywania przez uchodźców „nieodpłatnych prac społecznych”. Za nieprzestrzeganie pierwszego będzie grozić kara finansowa, a za odmowę współpracy w drugim przypadku przewidziano karę w postaci „obniżenia otrzymywanych świadczeń”.

Za: pch24.pl, żródło: gazetaprawna.pl

https://www.youtube.com/watch?v=FtcdfwGuQ2g&t=1s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

#DobraZmiana! Będzie można odzyskać pieniądze przelane na złe konto!

Gwałty, napaści i mordy. Tydzień z życia kobiet w Niemczech!