Austriaccy nacjonaliści przeciw islamskiej symbolice. Chcą zakazania półksiężyca!

1
9536

Eurosceptyczna i nacjonalistyczna Wolnościowa Partia Austrii (FPÖ) domaga się prawnego zrównania symboli muzułmańskich z nazistowskimi, co uniemożliwiłoby posługiwanie się m.in. wizerunkiem półksiężyca. Deklaracja ugrupowania jest kolejnym etapem walki z „faszystowskim islamem”. Politycy formacji prowadzą ją od dłuższego czasu, a sceptycyzm wobec mahometanizmu przynosi im wzrost społecznego poparcia.

Przygotowywane przez FPÖ przepisy mają być wzorowane na prawie obowiązującym w Austrii po II wojnie światowej w ramach denazyfikacji, a ich główny punkt zakłada wprowadzenie zakazu wykorzystywania islamskich symboli, m.in. półksiężyca. – Jeżeli nie uda się wprowadzić nowego prawa, to zarówno Austriacy, jak i pozostali Europejczycy źle skończą – przestrzega Strache. Zdaniem lidera Wolnościowej Partii Austrii islam niszczy cywilizację europejską.

ZOBACZ: Austria: Muzułmanin wtargnął do przedszkola i wzywał Allaha!

W swoim sobotnim wystąpieniu na zjeździe FPÖ przewodniczący formacji w mocnych słowach potępił niedawną propozycję austriackiego rządu. Zakłada ona przyjmowanie przez Austrię 17 tys. imigrantów rocznie. – Nasz kraj nie może sobie pozwolić na przyjmowanie kolejnych azylantów – przekonywał Heinz-Christian Strache.

Działania Wolnościowej Partii Austrii cieszą się coraz większym poparciem społecznym. W grudniowej drugiej turze wyborów prezydenckich kandydat FPÖ Norbert Hofer zdobył 46 proc. głosów. Według ostatnich sondaży partia cieszy się już 30 proc. poparciem.

Za: pch24.pl, źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here