w ,

Brawo! Orlen odpowiada na działania hien biznesowych – płyn do dezynfekcji rąk już niedługo w sprzedaży na stacjach!

Ceny płynów do dezynfekcji rąk na allegro i olx poszybowały w górę o kilkaset procent. Tak hieny wykorzystują pandemię koronawirusa. W wielu sklepach pojedyncze osoby wykupiły cały asortyment; maseczki, płyny dezynfekujące i teraz handlują tym na allegro. Czy takie podstawowe zasady wolnego rynku w przypadku zagrożenia ludzkiego życia związanego z pandemią są moralne?

Orlen odpowiada

Ruszyła produkcja płynu do dezynfekcji rąk w zakładzie produkcyjnym w Jedliczu spółki Orlen Oil z grupy kapitałowej Orlen, podał koncern. Pierwsza partia produktu, w związku z dużym zapotrzebowaniem na rynku, zostanie wysłana do Agencji Rezerw Materiałowych. Natomiast w przyszłym tygodniu dostawy będą realizowane na stacje paliw PKN Orlen oraz na potrzeby innych podmiotów gospodarczych.

„Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy realizację pierwszych dostaw płynu do dezynfekcji rąk. W bardzo szybkim tempie udało nam się dostosować produkcję tak, aby aktywnie włączyć się w działania rządu związane ze wzmocnieniem bezpieczeństwa sanitarnego kraju. Zakładamy, że do końca marca br. produkcja sięgnie prawie 2,5 mln litrów produktu” – powiedział cytowany w komunikacie prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Dostawy płynu na stacje paliw PKN Orlen oraz dla innych podmiotów będą realizowane w przyszłym tygodniu – poinformował koncern.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Tak się wykuwa nowe elity! Pełne szacunku do drugiego człowieka, noszące w sercu Boga i Polskę! Kim jest minister Szumowski?

Służby odradzały Grodzkiemu wyjazd do Włoch. Teraz funkcjonariusze SOP towarzyszący marszałkowi są na 14-dniowej kwarantannie!