w ,

Bułgarzy handlowali Polkami na terenie Polski! Zmuszali je do nierządu, bili, torturowali!

Trzech obywateli Bułgarii podejrzanych o handel ludźmi stanie przed sądem. Prokuratur 8 września skierował do sądu akt oskarżenia w ich sprawie. Pokrzywdzonych zostało 6 kobiet. To wynik śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy z Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Śledztwo prowadzone było od października ubiegłego roku. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że ofiarą interesu Bułgarów była 23-letnia Polka, która świadczyła usługi seksualne na terenie Polski, Niemiec i Danii. Wykorzystując jej położenie, często przy zastosowaniu przemocy i gróźb, cudzoziemcy czerpali korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez 23-latkę, zabierając jej wszystkie zarobione pieniądze. Do zatrzymań Bułgarów doszło pod koniec października ubiegłego roku na terenie woj. pomorskiego i świętokrzyskiego.

W toku czynności procesowych śledczy ujawnili łącznie sześć pokrzywdzonych kobiet, w tym pięć Polek i jedną Bułgarkę. Oskarżeni 49-letni ojciec i jego 19-letni syn postanowieniem Sądu Okręgowego w Gdańsku przebywają w areszcie śledczym w Gdańsku, wobec trzeciego 26-latka prokurator nadzorujący śledztwo zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

Prokuratura przedstawiła oskarżonym łącznie czternaście zarzutów, w tym o czyny dotyczące handlu ludźmi, zmuszania do uprawiania prostytucji, ułatwiania uprawiania prostytucji, czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby, zgwałcenia, posługiwania się uprzednio przerobionym dokumentem. Wobec jednego ze sprawców wyłączono materiały śledztwa do odrębnego postępowania.

Dwie z pokrzywdzonych Polek zostały objęte wsparciem w ramach Krajowego Centrum Interwencyjno-Konsultacyjnego dla polskich i cudzoziemskich ofiar handlu ludźmi.

zdj. Morski OSG, www.strazgraniczna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wyrok SN: Prezes Trybunału Konstytucyjnego nie ma zdolności sądowej w postępowaniu cywilnym

Instytucje unijne nagminnie łamią prawo wspólnotowe!!!