CHORE! Do płacenia abonamentu RTV będzie zobowiązane każde gospodarstwo domowe?

0
12859

Moim zdaniem elegancką formą była propozycja opłaty pobieranej wraz z podatkiem dochodowym – ocenił w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Witold Kołodziejski, szef KRRiT. Pomysł od sześciu lat leży w szufladzie urzędu.

„Zaletą” takiej formy ściągania abonamentu RTV ma być ta pewność, że żadna pracująca osoba go nie uniknie. Mowa o 10 złotowej opłacie doliczanej do comiesięcznej zaliczki na podatek dochodowy, który za pracownika odprowadzałby pracodawca.

Tego rodzaju pomysł wpisuje się w plany wprowadzenia „superpodatku”, czyli połączenia  ze sobą rozliczenia PIT, składek zdrowotnych i emerytalnych. Opłata za abonament byłaby jego obowiązkowym składnikiem.

Obecnie ściągalność abonamentu RTV wynosi ok. 8 proc. Rząd chce poprawić tę statystykę, ale rozwiązania zakładające z domniemania posiadania odbiornika RTV budzą wiele kontrowersji. Prezes TVP chciałby, aby do płacenia abonamentu powinno być zobowiązane każde gospodarstwo domowe, niezależnie od tego czy odbiornik został zarejestrowany czy też nie. Za: pch24.pl

Mój komentarz: 

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here