Co 44 dni robią z ludźmi? Ewa Kopacz stawia “vabank”

0
1367

Jak dowiedziała się nieoficjalnie stacja TVN24 rząd Ewy Kopacz ma przedstawić jutro “rewolucję finansową państwa”, chodzi o zlikwidowanie składek ZUS’u i NFZ, zmiany te spowodują finansowanie tych świadczeń z budżetu państwa. Mainstream eksplodował entuzjazmem, inni pytają “Co jeszcze zostanie obiecane przed wyborami?”

Rząd pani Premier zdaje sobie sprawę z tego, że tylko cud może uratować ich przed październikową klęską, mając wszystko w swoich rękach zawiódł miliony, stracił zaufanie wśród swoich a co najgorsze dalej brnie w zaparte i daje społeczeństwu “papierek po cukierku” który tylko ładnie wygląda, ale co z tego skoro nic tam nie ma ? Prawdopodobnie jutro zostanie ogłoszony ten cały “wielki,rewolucyjny plan”, ale Polacy nauczeni doświadczeniem wiedzą, że w państwie Platformy nic za darmo nie ma, prawda ? Temat ten będzie pompowany jeszcze długo, ale bądźmy szczerzy czy można wierzyć w szczerość tych działań, rząd zapowiadał zniesienie tych składek już 8 lat temu, przypomniał sobie o tym półtora miesiąca przed wyborami. Znajome.

W sobotę ponadto odbyć ma się konwencja programowa PO, punkty do których odnosić się będą politycy to propozycje m.in walki o młodych przedsiębiorców, zmniejszenie bezrobocia oraz uproszczenie podatków, cytując TVN24 władza rządząca “przekonuje, że program ich partii na najbliższe cztery lata będzie odpowiedzialny i realistyczny.” Na owej konwencji mają być obecni wszyscy najważniejsi politycy Platformy a przewodniczący okręgu Wielkopolskiego Rafał Grupiński zapowiada “pozytywne niespodzianki” i wyraża nadzieję kredytu zaufania polaków na najbliższe lata.

Desperacja ? Chwytanie się brzytwy ? Rząd z pewnością ma wszystko opracowane i przedstawi to w jak najbardziej propagandowy sposób, zanim media wpoją do głów Polaków cały fenomen tego przedsięwzięcia warto usiąść i się zastanowić,czy to aby na pewno walka o ludzi ? Powtórka z rozgrywki,stary slogan,nowe zapowiedzi.

Przytoczę jeszcze raz tytuł “Co 44 dni robią z ludźmi”, czy to aby nie Platforma kopała dołek pod PiS’em głosząc na całą Polskę, że obietnice partii Jarosława Kaczyńskiego są oderwane od rzeczywistości i niczego dobrego Polsce nie przyniosą ? W takim razie co dobrego polakom przyniesie kilka jeśli nie kilkanaście nowych podatków,które musza zostac wprowadzone jesli kraj ma uniknąć bankructwa skoro i tak balansujemy nad przepaścią.

Autor: Adam Kapuściński

Zachęcam do nadsyłania swoich tekstów! (piszcie: dariuszmatecki(at)gmail.com)

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here