w ,

Czarnek o gender: “To ideologia, a nie nauka! Koniec z gender na polskich uczelniach!”

– Koniec z gender na polskich uczelniach. To ideologia, a nie nauka – mówił w Polskim Radiu 24 gość Doroty Kani minister edukacji Przemysław Czarnek, wskazując, że jako minister ma szereg kompetencji, którymi może reagować. Odniósł się również do nauczycieli popierających Strajk Kobiet. – Co nauczyciele robią i gdzie po godzinach pracy, to nie jest moja sprawa, natomiast, jak się zachowują publicznie i czy dają dobry przykład uczniom, to już jest sprawa nadzoru pedagogicznego – powiedział

“Gender to ideologia marksistowska, jest fałszywą wizją człowieka. Jestem po stronie naukowców, którzy stwierdzają, że to nie jest żadna nauka. „Zgadzam się z opinią tych naukowców. (…) Nauka to jest poszukiwanie prawdy. Gender to ideologia marksistowska, jest fałszywą wizją człowieka. A pamiętajmy, że każde nieszczęście na świecie miało swoją podstawę w błędnej wizji człowieka, czyli w błędzie antropologicznym. A to jest błąd antropologiczny, który prowadzi do nieszczęść. To nie jest żadna nauka, dlatego jestem po stronie naukowców, którzy to stwierdzają”.

„To, co dzisiaj jest w moim przekonaniu najpilniejsze na uczelniach wyższych, to wprowadzenie wolności nauki tak, żeby ci naukowcy, którzy takie tezy właśnie stawiają, a z którymi ja się zgadzam, mieli pełne prawo do głoszenia swoich tez, do organizowania konferencji i do argumentowania bez konieczności narażania się na odpowiedzialność dyscyplinarną na tej czy innej uczelni”

Według ministra Przemysława Czarnka, dziś największym problemem jest to, że ci, którzy głoszą tezy zgodne ze swoim światopoglądem, a poparte argumentami naukowymi, „bardzo często są dyskryminowani”.

„Będziemy dążyć do tego, żeby na uczelniach bardzo szybko zapanowała wolność nauki i by również konserwatywny i chrześcijański punkt widzenia na świat, poparty argumentacją wielowiekową i zawartą w tomach opracowań, mógł być również obecny” – zaznaczył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

HIPOKRYZJA! Radna, która kilka dni temu klęła na proteście dziś apeluje żeby “nie przyzwalać na taki język i obrażanie”

Dulkiewicz wybiela Niemców z odpowiedzialności za mordy?