Debata nad powtórnym referendum. Izba Gmin zajmie się petycją w sprawie Brexitu - PrawicowyInternet.pl
środa, 15 lipca, 2020

Debata nad powtórnym referendum. Izba Gmin zajmie się petycją w sprawie Brexitu

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W poniedziałek brytyjska Izba Gmin będzie debatować nad petycją w sprawie powtórzenia unijnego referendum z uwzględnieniem nowych zasad. Pod petycją zebrano ponad cztery miliony podpisów.

23 czerwca br. większość głosujących opowiedziała się za opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Jednak już dzień po referendum pojawiły się głosy wieszczące podejrzanie powolne tempo rozpoczęcia procedury Brexitu. Z pewnością wielu z ich autorów dobrze pamiętało to, co wydarzyło się w Holandii, Francji i Irlandii, gdzie eurotraktaty były przepychane „kolanem”, a głosowania były powtarzane.

Debata w Izbie Gmin, choć nie zakończy się głosowaniem, z pewnością da asumpt euroentuzjastom do poddawania w wątpliwość konieczności wprowadzenia w życie wyniku referendum. Nie od dziś wiadomo, że wyniki tzw. demokratycznych procedur, o ile nie wpisują się w salonową listę życzeń bywają poddawane bezwzględnej krytyce.

Twarde stanowisko ws. Brexitu prezentuje premier Theresa May. Szefowa gabinetu Jej Królewskiej Mości wielokrotnie wykluczyła już powtórkę głosowania. Uważa też, że decyzja, czy i kiedy zacząć formalnie proces występowania z Unii Europejskiej należy teraz tylko do niej.

Za: pch24.pl, źródło: interia.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,476FaniLubię
18,036ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy