Dekadę temu odłączono Kosowo od Serbii. Rocznica haniebnego zdarzenia z udziałem NATO i Unii Europejskiej! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 6 lipca, 2020

Dekadę temu odłączono Kosowo od Serbii. Rocznica haniebnego zdarzenia z udziałem NATO i Unii Europejskiej!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

10 lat temu, 17 lutego 2008 roku Kosowo ogłosiło niepodległość i odłączyło się od Serbii. Rząd w Belgradzie deklaruje, że nigdy Kosowa nie uzna. Jednocześnie normalizacja relacji między Kosowem a Serbią jest warunkiem, by obydwa państwa zbliżyły się do Unii Europejskiej.

Porozumienie z 2013 roku miedzy Serbią a Kosowem przez ekspertów było oceniane jako historyczne. Dla rządzących w Belgradzie dokument nie przesądzał o uznaniu niepodległości Kosowa. Niepodległość Kosowa uznało 115 krajów w tym Polska. W tej grupie nie ma Hiszpanii, Rumunii, Grecji, Cypru, Słowacji, Rosji, Chin, Brazylii oraz Indii.

Kosowo jest serbskie (serb. Косово је Србија, dosłownie Kosowo to Serbia) – slogan używany w Serbii od 2004 roku, spopularyzowany po ogłoszeniu przez Kosowo deklaracji niepodległości 17 lutego 2008. Slogan został użyty podczas serii protestów, także przez serbski rząd. Pojawia się na odzieży oraz graffiti, w 2009 roku w wyniku ataku hakerów został umieszczony na witrynach Kosowa.

 

 

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,838FaniLubię
18,066ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy