w , ,

Deklaracje polskiego Premiera – “Nie będziemy obojętni”

We wtorek, w Bejrucie doszło olbrzymiej eksplozji. W ciągu kilku sekund połowa miasta została doszczętnie zniszczona. Jest mnóstwo ofiar śmiertelnych, rannych i wielu zaginionych. W takiej sytuacji nie można sobie pozwolić na obojętność. Wcześniej wypełnione szpitale z powodu koronawirusa są aktualnie niezdolne do tego by pomóc wszystkim poszkodowanym. Wiele krajów wyraziło chęć pomocy. W tym także Polska.

Polski Premier – Mateusz Morawiecki zapowiedział w środę chęć wysłania pomocy do Libanu. Prócz służb ratunkowych, wysłane zostaną również artykuły medyczne.

Wczorajszy wybuch w Libanie wstrząsnął nie tylko Bejrutem. Dramatyczne zdjęcia eksplozji obiegły cały świat. Na takie tragedie nie możemy być i nie będziemy obojętni! Wspólnie z ministrem Mariuszem Kamińskim z Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęliśmy decyzje o skierowaniu pomocy do Bejrutu. Po konsultacji ze stroną libańską wyślemy na miejsce także doświadczonych, polskich ratowników, którzy wielokrotnie nieśli pomoc w miejscach katastrof – pisze na FB Mateusz Morawiecki.

Wczorajszy wybuch w Libanie wstrząsnął nie tylko Bejrutem. Dramatyczne zdjęcia eksplozji obiegły cały świat. Na takie…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 5 sierpnia 2020

W środę również Komenda Główna PSP, wyraziła gotowość wysłania 50 ratowników z psami do pogrążonego w chaosie Bejrutu.

Według informacji podawanych przez Czerwony Krzyż, w wyniku bejruckiej eksplozji zginęło conajmniej 100 osób, rannych natomiast jest około 4000 osób.

Powodem eksplozji były według podawanych przez władze oficjalnych informacji – prace spawalnicze w magazynach skonfiskowanej saletry amonowej. Mówi się, że wybuchło około 2,7 ton tego materiału. Wybuch słyszalny był na oddalonym o 240 km Cyprze.

Polska solidarność to cecha, którą chcemy dzielić się z całym światem  – kończy Morawiecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kolejne zatrzymania w sprawie Sławomira N.

Dla Neumanna Policja jak UB!