Demokracja po arabsku – kara chłosty i 10 lat więzienia dla saudyjskiego blogera [WIDEO]

0
11549

Arabski bloger w ramach kary chłosty został publicznie uderzony 50 razy. Wciąż ma otrzymać jeszcze 950 batów. Ponadto 33-letni mężczyzna, który stworzył stronę Free Saudi Liberals, został skazany na 10 lat więzienia za „obrażanie islamu”.

Saudyjski bloger Raif Badawi został skazany na 10 lat więzienia i tysiąc batów za obrazę islamu w 2014 roku. Walkę o uwolnienie podjęła jego żona. Po 50 uderzeniach opublikowała film na Twitterze. Według niej, mąż po prostu nie dotrwa do końca kary ze względu na problemy ze zdrowiem. Dziewczyna prosi o wybaczenie w imieniu ukochanego.

Ensaf Haidar wraz z trójką dzieci uciekła do Kanady w 2013 roku, ale niestrudzenie nadal walczy o wolność dla męża. Wykonanie wyroku miało się rozpocząć w 2015 roku, ale zostało przesunięte z powodu złego stanu zdrowia mężczyzny. Ensaf nie może nawet dowiedzieć się co się teraz dzieje z Raifem. Kobieta ma nadzieję, że niedawne zmiany w Arabii Saudyjskiej mogą pomóc w sprawie męża.

Raif utworzył stronę Free Saudi Liberals. Jest zwolennikiem wolności słowa. Zatrzymano go w 2008 roku. Cztery lata później został aresztowany, tym razem za „obelgi wobec islamu za pośrednictwem Internetu”. W 2014 r. został uznany za winnego.

Niemiecka demokracja: Sześć miesięcy więzienia za krytykę islamu. Bloger skazany przez niemiecki sąd!

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here