"Do Rzeczy": IPN umarza śledztwo w sprawie mordu na mieszkańcach wsi Koniuchy - PrawicowyInternet.pl
sobota, 11 lipca, 2020

“Do Rzeczy”: IPN umarza śledztwo w sprawie mordu na mieszkańcach wsi Koniuchy

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Instytut Pamięci Narodowej podjął decyzję o umorzeniu śledztwa w sprawie brutalnego morderstwa na polskich mieszkańcach wsi Koniuchy – informuje „Do Rzeczy”. Zbrodni dokonano w 1944 roku, a sprawcami byli członkowie radzieckiego oddziału „smiert okupantam”, w którego skład wchodzili Litwini, Żydzi oraz Rosjanie.

Wojciech Wybranowski z tygodnika „Do Rzeczy” poinformował o tym, że Instytut Pamięci Narodowej zdecydował się zakończyć śledztwo w sprawie morderstwa na mieszkańcach wsi Koniuchy. Dziennikarz dotarł do wypowiedzi Jacka Kozłowskiego, naczelnika Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu IPN w Łodzi.

– Prokurator prowadzący tę sprawę wydał postanowienie o zamknięciu śledztwa w dniu 7 lutego 2018 r. i obecnie przygotowuje postanowienie o umorzeniu tego postępowania. Wszystkie zaplanowane czynności procesowe zostały zakończone do dnia wydania postanowienia o zamknięciu śledztwa – powiedział Kozłowski.

W 1944 r. Rosjanie i Żydzi zorganizowali pogrom polskiej wsi Koniuchy. W odróżnieniu od Jedwabnego zbrodnia ta nie wywołuje jednak większego zainteresowania

Miejscowość Koniuchy, dziś położona na terytorium Litwy, to miejsce mordu na co najmniej 38 Polakach, w tym kobietach i dzieciach. Sprawcami byli członkowie radzieckiego oddziału o nazwie „smiert okupantam”, którego członkami byli Żydzi, Litwini oraz Rosjanie. Masakra w Koniuchach była największym aktem terroru wobec ludności polskiej na terenie Puszczy Rudnickiej.

Oddział „smiert okupantam” mordował mieszkańców nie oszczędzając kobiet i dzieci. „Bandyci okrążyli wioskę, wszystko podpalono, każde zwierzę, każdego człowieka zabito. Jeden z moich kolegów wziął kobietę, położył jej głowę na kamień i zabił ją kamieniem” – relacjonowali bandyci, którzy chwalili się swoim bestialstwem.

Oprawcy byli tylko jednym z oddziałów, które działały na Kresach realizując zbrodniczą politykę Stalina. Żydowsko-sowieckie oddziały dokonywały bezwzględnych pacyfikacji polskich wiosek, rabowały i mordowały, np. tylko w województwie nowogródzkim zabito około dwóch tysięcy osób wspomagających Armię Krajową na tym terenie.

Mord w Koniuchach nie został osądzony do dziś. Śledztwo, które w tej sprawie prowadził IPN utknęło w martwym punkcie, mimo że znani są sprawcy tamtej zbrodni. Część z nich zostawiła po sobie pamiętniki, a jeden z bandytów, Genrikas Zimanas (Henoch Ziman), został odznaczony przez władze PRL orderem Vitruti Militari. Niestety, wszystko wskazuje na to, że sprawa bolesnego mordu na Polakach nie zostanie już doprowadzona do końca.

Źródło: dorzeczy.pl, PCh24.pl

WARTE OBEJRZENIA! „Żydzi mordowali Polaków w Radomiu” – relacja naocznego świadka [WIDEO]

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,731FaniLubię
18,062ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy