#DOBRAZMIANA - MSZ oczyści szeregi dyplomatów z tajnych współpracowników komunistycznych służb i funkcjonariuszy bezpieki. - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 7 lipca, 2020

#DOBRAZMIANA – MSZ oczyści szeregi dyplomatów z tajnych współpracowników komunistycznych służb i funkcjonariuszy bezpieki.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Resort spraw zagranicznych pracuje nad reformą służby zagranicznej. Zaproponowane rozwiązania, które już trafiły do parlamentu, mają wyczyścić szeregi dyplomatów z tajnych współpracowników komunistycznych służb i funkcjonariuszy bezpieki. A jest ich w MSZ ponad setka.

O reformie służby zagranicznej mówił w programie „24 pytania” na antenie PR24 wiceminister Jan Dziedziczak. Chodzi o usunięcie z Ministerstwa Spraw Zagranicznych ponad stu byłych tajnych współpracowników, funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa oraz sowieckich służb wojskowych. – Chcemy ich po prostu usunąć, w to miejsce zatrudnić młodych świetnie wykształconych ludzi – powiedział.

Dziedziczak ujawnił, że stosowana nowelizacja jest już w parlamencie. – Naprawdę nie ma co trzymać tych funkcjonariuszy SB i innych komunistycznych służb w MSZ. Dlaczego minister Sikorski to robił, to już nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć, a mógłbym kilka hipotez postawić – dodał.

Wiceminister ocenił też, że ostatni atak na konsul Marię Szonert-Biniendę jest zapewne pokłosiem prowadzonych działań.

Za: pch24.pl, źródło: niezalezna.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,835FaniLubię
18,079ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy