w ,

Dokąd zmierza kultura laicyzującej się Europy? Książka Lisickiego: “Poza polityczną poprawnością. Polska, Europa i Kościół między nihilizmem a islamem”

Książka pełna mocnych i bezkompromisowych teksów Pawła Lisickiego. Autor nie boi się podejmowania w niej tematów trudnych, kontrowersyjnych oraz formułowania radykalnych tez. W poszukiwaniu prawdy odważnie stawia pytania i w oparciu o powszechnie znane fakty stara się na nie odpowiadać – bez obaw, że narazi się tym czy innym środowiskom. Dokąd zmierza kultura laicyzującej się Europy? Czy chrześcijaństwo zachodnie zostanie wyparte przez islam? Jaką postawę przyjąć wobec fali muzułmańskich imigrantów? Jakie tendencje zachodzą w światowej i polskiej polityce ? Czy wciąż staje się ona coraz bardziej liberalna, czy może nadeszła pora na kontrrewolucję? Autor podejmuje także tematy z zakresu polskiej polityki historycznej, a szczególnie niełatwego dialogu z Niemcami i narodem żydowskim.

Interesującym dodatkiem do książki są zamieszczone na końcu wywiady. Jego rozmówcami są takie osobistości, jak kardynał Joseph Ratzinger, Leo Scheffczyk – jeden z wybitnych teologów katolickich, czy Roberto de Mattei, wykładowca historii chrześcijaństwa i historii Kościoła na Uniwersytecie Europejskim w Rzymie.

Zapraszam do zakupu książki:

https://www.youtube.com/watch?v=uaF_BV5d_KI

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

2 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Złotówy w obronie koryta! Taksówkarz rzucił się z łapami na kierowcę Ubera! [WIDEO]

To niesamowite, że jeszcze 2 lata temu Ryszarda Petru nazywali “polskim JFK” (sic!)