w ,

Donald Trump znosi prawo wymierzone w religie! Przywraca wolność słowa oraz wolność religii.

Prezydent podpisał rozporządzenie wykonawcze, które zniosło poprawkę Johnsona. Pozwoli to kościołom i związkom wyznaniowym na angażowanie się w politykę.

Poprawka o której mowa została przyjęta w 1954 roku. Jej autorem był senator (późniejszy prezydent USA) Lyndon Johnson. Polegała ona na zakazie wpływania na politykę przez kościoły, organizacje charytatywne i akademickie. Sankcją za nie przestrzeganie zakazu miało być cofnięcie państwowych ulg i zwolnień podatkowych.

Na spotkaniu odbywającego się corocznie w pierwszy czwartek maja Narodowego Śniadania Modlitewnego w Białym Domu – Donald Trump ogłosił zawieszenie powyższej poprawki. Szczególnie o tą regulację ubiegali się ewangelicy, katolicy oraz żydowscy rabini.Zmiana polega na zawieszeniu stosowania poprawek Johnsona przez urzędy podatkowe oraz zleca ministerstwu sprawiedliwości opracowania nowych zasad zapewniających ochronę wolności sumienia.

Polscy narodowcy przypominają słowa kardynała Wyszyńskiego: „Działajcie w duchu zdrowego nacjonalizmu!”

Działanie to umożliwi amerykańskim związkom wyznaniowym wypowiadanie się na tematy polityczne i otwarte poparcie konkretnych kandydatów. Jest to ważny krok w kierunku zapewnienia wolności słowa oraz wolności religii wynikających z pierwszej poprawki do Konstytucji, której owe prawo naruszało.

Jest to kolejne działanie nowego prezydenta w czasie swoich pierwszych 100 dni polegające na odnowie pozycji religii w Stanach Zjednoczonych. Przypomnijmy, że podczas inauguracji swojej prezydentury  wzięli udział przedstawiciele sześciu różnych kościołów. Między innymi: kościoła katolickiego, ewangelikanie i judaistyczni rabini.

Za: narodowcy.net

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Marek Jakubiak: „Mam pozwolenie na broń. Jestem za rozszerzeniem granic obrony koniecznej”

Gronkiewicz-Waltz twierdzi, że ONR propaguje totalitaryzm. Co zatem propaguje polityk PO z Goleniowa?