Dwa bratanki. Nasi policjanci patrolują węgierską granicę, a miejscowi witają ich jak przyjaciół!

2
17754

Od 17 września na Węgrzech służy 25-osobowa grupa polskich policjantów. Pomagają oni swoim kolegom znad Dunaju patrolować południową granicę. To przez nią biegnie „szlak bałkański”, którym do Europy Zachodniej przybywać próbują imigranci z krajów islamskich. Nasi rodacy pozytywnie oceniają reakcję Węgrów na ich obecność.

O pozdrawianiu Polaków przez Węgrów i radości z przybycia naszych funkcjonariuszy mówił cytowany przez tvp.info mł. asp. Norbert Andraszczak z krakowskiej „prewencji”. Służy on na Węgrzech wraz z 24 innymi Polakami.

Nasi rodacy do wspierania Węgrów zostali wybrani na podstawie znajomości języków obcych (zwłaszcza angielskiego) oraz doświadczenia w innych misjach zagranicznych. Wraz z policjantami nad Dunaj udała się również grupa strażników granicznych.

Polacy patrolują 7 kilometrowy odcinek granicy. Ich zadaniem jest zapobieganie nielegalnym próbom dostania się na terytorium Węgier. Jeśli zaobserwują imigrantów, kierują ich do specjalnego punktu dla uchodźców w Röszke.

Funkcjonariusze z Polski będą pomagać Węgrom do 29 października.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

2 KOMENTARZE

  1. To są i tak niedoceniani przyjaciele Polski, którzy faktycznie mogą być nazwani naszymi przyjaciółmi. Oglądanie się na zachodnich sojuszników nie ma sensu ani żadnych korzyści dla nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here