Dwa bratanki. Nasi policjanci patrolują węgierską granicę, a miejscowi witają ich jak przyjaciół!

2
17913

Od 17 września na Węgrzech służy 25-osobowa grupa polskich policjantów. Pomagają oni swoim kolegom znad Dunaju patrolować południową granicę. To przez nią biegnie „szlak bałkański”, którym do Europy Zachodniej przybywać próbują imigranci z krajów islamskich. Nasi rodacy pozytywnie oceniają reakcję Węgrów na ich obecność.

O pozdrawianiu Polaków przez Węgrów i radości z przybycia naszych funkcjonariuszy mówił cytowany przez tvp.info mł. asp. Norbert Andraszczak z krakowskiej „prewencji”. Służy on na Węgrzech wraz z 24 innymi Polakami.

Nasi rodacy do wspierania Węgrów zostali wybrani na podstawie znajomości języków obcych (zwłaszcza angielskiego) oraz doświadczenia w innych misjach zagranicznych. Wraz z policjantami nad Dunaj udała się również grupa strażników granicznych.

Polacy patrolują 7 kilometrowy odcinek granicy. Ich zadaniem jest zapobieganie nielegalnym próbom dostania się na terytorium Węgier. Jeśli zaobserwują imigrantów, kierują ich do specjalnego punktu dla uchodźców w Röszke.

Funkcjonariusze z Polski będą pomagać Węgrom do 29 października.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

  1. To są i tak niedoceniani przyjaciele Polski, którzy faktycznie mogą być nazwani naszymi przyjaciółmi. Oglądanie się na zachodnich sojuszników nie ma sensu ani żadnych korzyści dla nas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here