w ,

Działacze PO wstydzą się za własną partię!

To, co zrobiłeś, Borysie Budka, to polityczne samobójstwo. Brak wyczucia czasu, klasy i zwykłe polityczne kunktatorstwo – napisał na Twitterze Jakub Szulc.

Wypowiedź ta ma związek z piątkowym głosowaniem opozycji nad podwyżkami dla polityków. W piątek opozycja głosowała za przyjęciem projektu. Jak nie trudno się domyśleć, takiemu rozwojowi spraw zdecydowanie sprzeciwiło się społeczeństwo.

W piątek, gdy podejmowaliśmy decyzję o kompleksowym uregulowaniu trudnej sprawy płac osób, które zajmują najważniejsze stanowiska w państwie, kierowaliśmy się zdrowym rozsądkiem, ale przede wszystkim chęcią kompleksowego uregulowania tej kwestii i powiązania wynagrodzeń ze średnią płacą w kraju. Te rozwiązania absolutnie nie spodobały się opinii publicznej – mówił Budka.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej, szef PO kajał się i przepraszał za “błąd” jaki popełnił. Apelował przy tym do opozycyjnych senatorów o odrzucenie ustawy.

Opinia obywateli jest dla nas najważniejsza, dlatego przez cały weekend prowadziłem konsultacje, wsłuchiwałem się w głos osób, które wyrażały swoje negatywne opinie, rozmawiałem z pozostałymi liderami partii opozycyjnych i dziś będę rekomendował senatorom KO przyjęcie wniosku o odrzucenie tej ustawy w całości.

Sprawę komentował wspomniany już wcześniej Jakub Szulc.

Do sprawy podwyżek dla polityków, odniósł się również poprzednik Budki na stanowisku przewodniczącego Platformy. Grzegorz Schetyna w podobnym jak Szulc tonie, nazwał działania PO “politycznym samobójstwem”. Trudno się dziwić. Jak inaczej nazwać taką zmienność poglądów, która pojawia się w momencie, gdy społeczeństwo nie bedzie zadowolone. Wygląda to na działania w stylu “a nóż się uda”. WSTYD!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Intelektualiści, filozofowie, łosie, jelenie, sarny i dziki ze Stop Bzdurom!

Popłoch wśród∂ imigrantów. masowe zatrzymania pedofilów!