w , ,

Działaczka Nowoczesnej nazywa mjra Dekutowskiego „Zaporę” „wojakiem” i odrzuca jako patrona ulicy!

Polsko, w Szczecinie możecie zobaczyć co będzie jeśli Platforma Obywatelska wróci do władzy. Przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miasta Szczecin, Edyta Łongiewska Wijas z #POKO nazwała mjra Dekutowskiego „Zaporę” „WOJAKIEM”, pytając dlaczego ma on mieć swoją ulicę w rejonie gdzie swoje ulice mają generałowie…

❌ Głosami właśnie Pani przewodniczącej, Jolanty Balickiej, Dominiki Jackowski, Bazylego Barana, Urszuli Pańki komisja Kultury RM Szczecin negatywnie zaopiniowała nazwanie ulicy w Szczecinie imieniem Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.

Zobaczcie również co powiedział kolega pani Edyty na jednej z poprzednich sesji RM:

„Honorujemy Niemców, bo Szczecin ma dłuższą historię jako miasto niemieckie, niż jako polskie”

Testament komunistów, którzy doprowadzili do zamordowania polskiego bohatera ponownie wypełnia się w III RP, w polskim mieście pod rządami koalicji Bezpartyjni i POKO ponownie zakopano pamięć o człowieku, który:

✔️ Przez całą wojnę walczył w obronie Polski, najpierw uczestnicząc w obronie Lwowa a następnie w 4 pułku strzelców pieszych 2 Dywizji Strzelców Pieszych we Francji, 24 kwietnia 1942 zgłosił się ochotniczo na przeszkolenie dywersyjne do służby w kraju. 4 marca 1943 został zaprzysiężony jako cichociemny w Audley End.

✔️ W Polsce, w partyzanckich kryjówkach przechowywał i uratował wielu Żydów, ściganych przez Niemców. Atakował uzbrojone wsie niemieckich osadników, walczył z wojskiem, likwidował niemieckich konfidentów, pomagał ukrywającym się Żydom, zwalczał bandytyzm.

✔️ W styczniu 1945 postanowił powrócić do konspiracji, tym razem skierowanej przeciwko komunistom i Sowietom. Jednym z głównych powodów było zamordowanie jego 4 byłych żołnierzy przez komendanta posterunku MO/UB w Chodlu, Abrama Taubera, który był Żydem uratowanym wcześniej przez Dekutowskiego od śmierci z rąk Niemców.

✔️ Od 19 września 1947 do 1 czerwca 1948 przechodził okrutne śledztwo. 15 listopada skład orzekający, pod przewodnictwem sędziego Józefa Badeckiego, który wcześniej skazał na śmierć m.in. rtm. Witolda Pileckiego, skazał go na 7-krotną karę śmierci.

✔️ W chwili śmierci, pomimo tego, że miał tylko 30 lat, wyglądał jak starzec z siwymi włosami, wybitymi zębami, połamanymi rękami, nosem i żebrami oraz zerwanymi paznokciami. Jego ostatnie słowa brzmiały: „Przyjdzie zwycięstwo! Jeszcze Polska nie zginęła!”. Został pochowany w tajemnicy, w nieznanym przez lata miejscu.

✔️ Major Hieronim Dekutowski był odznaczony w 1945 Krzyżem Walecznych, a w 1964 (pośmiertnie) krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari za wojnę obronną 1939. 15 listopada 2007 prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie Hieronima Dekutowskiego Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Dziś kobieta (zresztą żona byłego radnego SLD) będąca przewodniczącą komisji kultury stwierdza, że „Zapora” nie może mieć swojej ulicy wśród ulic polskich generałów… To jest skandaliczne.

❌ Zobaczcie dalszą część wideo, nie dość, że próbowano nam zupełnie odebrać głos to jeszcze radne Pańka i Balicka cynicznie opuszczają salę w nadziei na brak kworum… Jak to ocenić? To jest przedszkole?

❌ Szacunek dla jednego z Bezpartyjnych, który zachował twarz – p. Maciej Szyszko. Poza nim za „Zaporą” głosowali również: Robert Stankiewicz, Agnieszka Kurzawa – Radna Rady Miasta Szczecin, Maciej Ussarz no i moja skromna osoba (Dariusz Matecki). A Pani radnej Łongiewskiej-Wijas dedykuję film:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Autorytet Koalicji Europejskiej o LGBT: „Nie może mniejszość wchodzić na głowę większości”. Kto to powiedział?

Skandaliczne słowa Boniego o Polakach! „Niemcy są trochę dalej mentalnie”