Dziennikarze „Faktu” piszą pod swoich mocodawców? Kwestionują prawdę o niemieckiej agresji 1 IX 1939 - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 2 czerwca, 2020

Dziennikarze „Faktu” piszą pod swoich mocodawców? Kwestionują prawdę o niemieckiej agresji 1 IX 1939

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Dziennik „Fakt”, którego właścicielem jest niemiecko-szwajcarski koncern Rignier Axel Springer postanowił niuansować fakt, że agresji na Polaków dokonali niemieccy żołnierze, przy poparciu większości społeczeństwa – podaje portal telewizjarepublika.pl.

Popularny dziennik odniósł się do działań szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Klaudiusza Pobudzina, który wydał specjalną instrukcję przypominającą dziennikarzom TVP, w jaki sposób powinni mówić o II wojnie światowej. Zauważył w niej, że w opisie zdarzeń z 1 września, dziennikarze powinni mówić o Niemcach, jako agresorach, nie zaś nazistach.

Słuszna uwaga Pobudzina nie spodobała się jednak dziennikowi „Fakt”. W jego opinii, owszem, to Niemcy napadli na Polskę, ale byli to chyba jacyś specyficzni Niemcy. „Tak, to Niemcy wywołali II wojnę światową, ale nie wolno zapominać, jacy to byli Niemcy! A byli to niemieccy nacjonaliści, naziści i faszyści, zwolennicy ideologii, zakładającej, że jeden naród może być lepszy od drugiego” – można było przeczytać w pierwszej wersji tekstu opublikowanego przez „Fakt”, o czym poinformował portal telewizjarepublika.pl.

Mowa o pierwszej wersji, bo „Fakt” miał zmienić treść tekstu na stronach internetowych, usuwając kontrowersyjny fragment. „Po analizie redakcyjnej, postanowiliśmy go zmodyfikować. Usunęliśmy z niego wpisy anonimowych internautów z Twittera i komentarz odnoszący się do politycznej interpretacji historii” – wyjaśniła redakcja.

Za: pch24.pl, źródło: telewizjarepublika.pl

ZDF oburzone: za poprzednich ekip nikt nie protestował przeciwko „polskim obozom zagłady”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,169FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy