zdj. Podlaski OSG
w , ,

Dziesięciu imigrantów w jednym samochodzie nielegalnie przekroczyło polską granicę!

Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań i Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali dziesięciu obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie polsko-litewskiej granicy państwowej. Cudzoziemców samochodzie Fiat Stilo przewoził bezpaństwowiec narodowości czeczeńskiej.

6 kwietnia w Suwałkach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli Fiata Stilo na litewskich numerach rejestracyjnych. Oprócz 45- letniego kierowcy, pięcioosobowym samochodem podróżowało 10 obywateli Wietnamu (dziewięciu mężczyzn w wieku 17-34 lat oraz jeden 13-latek), którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce.

W piątek rano, po wykonaniu niezbędnych czynności, w których uczestniczył tłumacz, obywatele Wietnamu zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Bezpaństwowiec narodowości czeczeńskiej usłyszy zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

strazgraniczna.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„Nigdy Cię nie zawiodę, Ojczyzno!” – Pierwsza promocja Wojsk Obrony Terytorialnej

Platforma Obywatelska ZMIAŻDZONA! Kandydatka tej partii uzyskała „IMPONUJĄCY” wynik w wyborach prezydenckich w Stargardzie!