w ,

Egipt: muzułmanie rozebrali 70-letnią chrześcijankę i nagą przegnali po wiosce!

Jej przestępstwo? Pojawiły się „pogłoski o romantycznej relacji między jej synem a muzułmańską dziewczyną.” W prawie islamskim, muzułmanki mają zabronione wychodzenie za chrześcijan, choć muzułmanin może poślubić chrześcijańskie kobiety.

Informacja pochodzi z portalu jihadwatch.org, z którym to skontaktowali się egipscy Koptowie: „W Karm, małej egipskiej wiosce, muzułmanie rozebrali 70-letnią chrześcijankę i zmusili ją do przemarszu nago przed całą lokalną społecznością. Cel był jeden: upokorzyć chrześcijan. Po tym wydarzeniu islamscy ekstremiści zaatakowali i splądrowali domy Koptów. Egipskie władze nie podjęły żadnych działań przeciwko muzułmanom, dając jednocześnie przyzwolenie na dyskryminację wyznawców Chrystusa w całym Egipcie.”

Koptowie (arab. أقباط Akbat) – ogólne określenie wiernych Kościołów koptyjskich: ortodoksyjnego Kościoła koptyjskiego i Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego. Obecnie grupa liczy około 11,2 mln wiernych Kościoła ortodoksyjnego (głównie w Egipcie, duża część w diasporze w Europie Zachodniej i w Ameryce Północnej, niewielka liczba w pozostałych krajach Lewantu) i około 210 tys. wiernych Kościoła koptyjsko-katolickiego (wyłącznie w Egipcie). Od czasów pojawienia się w Egipcie fundamentalistów muzułmańskich koptowie podlegają prześladowaniom.

Warto się zatem zastanowić czy warto w te wakacje jechać do kraju, w którym w oczywisty sposób łamane są prawa człowieka! Zresztą sami przeczytajcie relację rodaka: Egipt kraj terroru! Polak zatrzymany za publikację zdjęć z napadu na hotel! Przeczytaj zanim polecisz do Egiptu!

https://www.youtube.com/watch?v=X-AXbYtdc-E

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Pozbawienie obywatelstwa za współpracę z terrorystami. Oto holenderski sposób na dżihadystów

Obłęd – Ja i moi bracia wypowiadamy wojnę zakłamanym ku*wom z Gazety Wyborczej!