Za: niewygodne.info.pl Na zdjęciu: Jerzy Stępień i działka przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie (foto: screen tvn24 / Lukas Varhol [Wikipedia / CC by SA 3.0)
w , ,

Elity prawników III RP będą nam teraz wmawiać, iż „zgodnie z prawem” nie można odebrać paserom ukradzionych kamienic!

Co w praktyce będzie oznaczało przyjęcie ustawy powołującej Komisję Weryfikacyjną do zbadania przypadków dzikiej reprywatyzacji warszawskich nieruchomości? Ano to, że w razie potwierdzenia nieprawidłowości aferzyści będą musieli płacić wielomilionowe rekompensaty na poczet osób pokrzywdzonych w tym procederze. I właśnie z tego powodu już niebawem na antenie TVN24 cała elita prawników III RP będzie nas usilnie przekonywać, iż „zgodnie z prawem” nie można odebrać paserom ukradzionych kamienic…

W Warszawie, na wieść o projekcie ustawy powołującej Komisję Weryfikacyjną do zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji, wybuchła istna panika. Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl stwierdził nawet, że jeśli ta Komisja powstanie, to będzie ona „swoistego rodzaju nad-sądem ludowym, inkwizycją, która pod pretekstem wymierzania ludowej sprawiedliwości ma dokonać spalenia na stosie politycznych przeciwników”.

Po emocjonalnym tonie wypowiedzi Pahla można stwierdzić, że umoczeni w dziką reprywatyzację już teraz mają pełne portki ze strachu. Wszak w przypadku stwierdzenia, że do nieprawidłowości doszło Komisja będzie mogła nałożyć na danego aferzystę obowiązek zapłaty finansowej rekompensaty na poczet osób pokrzywdzonych w tym procederze. To oznacza, że gigantyczne majątki zgromadzone w toku „reprywatyzowania” warszawskich nieruchomości nagle mogą się stać tylko wspomnieniem.

I właśnie dlatego należy się spodziewać, iż w najbliższym czasie na antenie TVN24 całe tabuny prawniczej elity III RP będą nas usilnie przekonywać, że „zgodnie z prawem” nie można odebrać paserom ukradzionych kamienic i działek. Więcej jak pewne jest również to, że Platforma zgłosi ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, aby ten w ekspresowym tempie ogłosił jej niekonstytucyjność.

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości – ekipa, która dorobiła się na dzikiej reprywatyzacji setek milionów złotych ma w tym momencie zbyt wiele do stracenia. Wizja wypłat gigantycznych rekompensat spowoduje zaprzęgnięcie do działania absolutnie wszystkich sił (politycy, media, prawnicy, sędziowie), tak aby jak najszybciej i w „majestacie prawa” uwalić ideę Komisji Weryfikacyjnej… Za: niewygodne.info.pl

https://www.youtube.com/watch?v=0sJrCvgzZec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wołyń zakazany – decyzja Polskiego Instytutu w Kijowie pod naciskiem ukraińskiego MSZ!

,,PiS chce przeprosić Ukrainę za nazwanie rzezi wołyńskiej ludobójstwem!”. Kukiz ostro atakuje nowy projekt uchwały