w

Emerytury sowieckich psów zostaną zmniejszone! Cięcia dla esbeków! Wreszcie!

MSWiA zapowiada cięcia wypłat dla byłych funkcjonariuszy Służb Bezpieczeństwa. Przeciętne świadczenie to 4-6 tys. zł miesięcznie, generałowie dostają zaś 8,5 tys. zł., najwyższe emerytury sięgają nawet 22 tys. zł.

Jak donosi dziennik “Fakt” przeciętne świadczenie byłego funkcjonariusza to 4-6 tys. zł miesięcznie, generała – 8,5 tys. zł, a najwyższe emerytury sięgają nawet 22 tys. zł.

Jak podaje gazeta, politycy PiS są zdania, że byli funkcjonariusze SB nie powinni pobierać tak wysokich wynagrodzeń i szykują się do ich redukcji. – “To wielka dziejowa niesprawiedliwość. Prawa do tych emerytur są nienależnie nabyte. Byli funkcjonariusze SB przez ćwierć wieku korzystali z tych praw. Taki stan jest nie do zaakceptowania” – powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych. Na razie nie jest wiadome ile wyniosłyby cięcia.

Świadczenia emerytalne byłych esbeków są nawet 20 razy wyższe od emerytur, które dostają ich ofiary.

To kolejne podejście do zmniejszenia świadczeń emerytalnych byłych działaczy bezpieki. Poprzedniego dokonano w 2009 r. poprzez tzw. ustawę dezubekizacyjną, co według obecnej partii rządzącej nie przyniosło oczekiwanych skutków.

Prawo i Sprawiedliwość musi się śpieszyć. Coraz więcej komunistów odchodzi do piekła nie otrzymawszy nawet symbolicznej kary za draństwa wyrządzone w naszym kraju. Ostatni przykład: Kolejny komuch zmarł nieosądzony. Michał Janiszewski współpracownik Jaruzelskiego zmarł 3 lutego.

sadzickomuchow

Warto jeszcze wspomnieć, że Ewa Kopacz we wrześniu 2015, tuż przed oddaniem władzy wydała rozporządzenia, którymi przydzieliła podwyżki wynagrodzenia funkcjonariuszom Agencji Wywiadu i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, z tytułu wysługi lat po 35 latach służby. Innymi słowy podwyżki te objeły osoby zatrudnione od 1980 roku (i wcześniej) czyli w czasach kiedy na ulicach polskich miast jeździły czołgi, pałowano studentów, mordowano górników czy potajemnie zabijano księży… Być może dzięki temu byli esbecy tak licznie dzisiaj uczestniczą w manifestacjach “Komitetu Obrony Demokracji”.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

12-latek grozi Ameryce a następnie podrzyna gardło zakładnikowi! Brutalne wideo +18!!

Ważne! Udostępnij! Pogrzeb mjr. “Łupaszki” odbędzie się 24 kwietnia!