w ,

Eskalacja na Białorusi i ucieczka Swiatłany Cichanouskiej na Litwę.

O metodach stosowanych przez białoruskie władze mogliśmy usłyszeć już wielokrotnie. Przemoc stosowana wobec protestujących ludzi zaczyna eskalować i z każdym dniem na ulicach Białorusi jest coraz goręcej.

Wraz z rozwojem sytuacji na Białorusi, uciekła na Litwę główna kontrkandydatka Łukaszenki – Swietłana Cichanouska. Jak stwierdziła, musiała podjąć tę dramatyczną decyzję, gdyż najważniejsze dla niej są dzieci, a te najpewniej pozostały by same, gdyby ją zatrzymano, podobnie jak wcześniej jej męża.

Swietłana Cichanouska mówi, że “okazała się jednak za słaba” i że pewnie wiele osób ją zrozumie, niektórzy osądzą, może znienawidzą. Prosi ludzi, żeby uważali na siebie, bo życie to zbyt wysoka cena dla tego co się teraz dzieje. Dodała, że dzieci to najważniejsze co jest w życiu. – mówi analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych – Anna Maria Dyner.

Cichonuska w wideo opublikowanym w internecie mówi o powodach dla których opuściła Białoruś.

Myślałam, że ta kampania dała mi tyle sił, że wytrzymam wszystko (…) Podjęłam bardzo trudną decyzję. Podjęłam ją całkowicie samodzielnie, ani przyjaciele, bliscy, sztab, ani (mąż – PAP) Siarhiej w żaden sposób nie mogli na nią wpłynąć (…)
Wiem, że wielu mnie zrozumie, wielu potępi, wielu znienawidzi, ale nie daj Boże, żeby ktoś stanął przed takim wyborem, przed jakim stanęłam (…)
Uważajcie na siebie, ani jedno życie nie jest warte tego, co teraz się dzieje (…)
Dzieci są najważniejsze w naszym życiu

Niesamowicie druzgocącym jest porównywanie sytuacji na Białorusi do tej w Polsce. Każdy kto stosuje takie analogie ignoruje cierpienie narodu Białoruskiego. To policzek w twarz dla naszego bratniego narodu, jakim przez wiele lat była Białoruś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Pandemiczne zasady handlu. Brak maseczki, brak zakupów!

Od tego roku Wojsko Polskie będzie organizować obchody na Westerplatte.