Europa Merkel: bez granic, bez własnych armii, bez tożsamości, bez narodów, bez Boga. - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 2 lipca, 2020

Europa Merkel: bez granic, bez własnych armii, bez tożsamości, bez narodów, bez Boga.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Niemiecka kanclerz Angela Merkel debatowała w Parlamencie Europejskim z posłami i przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude’em Junckerem na temat przyszłości Europy.

“Tolerancja jest duszą Europy i podstawową wartością idei europejskiej” – powiedziała Merkel. W ostatnich latach była ona jednak wystawiona na ciężka próbę przez kryzys zadłużenia, terroryzm, wojny toczące się w naszym sąsiedztwie, migrację, rewolucję cyfrową i zmiany klimatu.

Europa może sobie poradzić z tymi wyzwaniami pod warunkiem, że będziemy działać wspólnie, i że “będziemy traktować interesy i potrzeby innych jako nasze własne. Solidarność opiera się na tolerancji i to jest siła Europy. Jest ona częścią naszego wspólnego europejskiego DNA i oznacza pokonywanie narodowych egoizmów”.

W Unii opartej na solidarności, gdy ktoś w jednym kraju osłabia rządy prawa lub atakuje wolność prasy, robi to w całej UE. Podobnie “jeśli próbuje się rozwiązywać problemy poprzez zaciąganie nowych długów, to lekceważy podjęte zobowiązania i kwestionuje podstawy silnej i stabilnej strefy euro”- powiedziała kanclerz Merkel.

Wspólny unijny głos na arenie międzynarodowej

Aby być “słyszanym świecie globalizacji, Europa musi mocniej uchwycić swój los w swoje własne ręce, ponieważ czasy, w których mogliśmy bez zastrzeżeń polegać na innych, już minęły” – powiedziała Merkel. Tam, gdzie pozwalają na to traktaty, państwa członkowie powinny podejmować zrezygnować z zasady jednomyślności i podejmować decyzje większością głosów. Ustanowienie prawdziwej armii europejskiej, jako uzupełnienia NATO, “pokazałoby światu, że nigdy więcej nie będzie wojny między krajami europejskimi”.

Podkreśliła również, że sukces gospodarczy, badania naukowe i innowacje mają kluczowe znaczenie dla Europy. Zwróciła uwagę na potrzebę niezależnych kontroli granicznych zapewnionych przez Frontex (Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej z siedziba w Warszawie) i wspólnego europejskiego systemu azylowego.

“Europa jest naszą największą szansą na pokój, dobrobyt i dobrą przyszłość. Nie możemy pozwolić, by ta szansa nas ominęła; to nasza powinność wobec nas samych, a także wobec poprzednich i przyszłych pokoleń. Nigdy więcej Europa nie może dać szansy nacjonalizmowi i egoizmowi. Tolerancja i solidarność to nasza przyszłość. I o tę przyszłość warto walczyć”.

Powyższy materiał ukazał się 13 listopada 2018 roku na stronie internetowej Parlamentu Euopejskiej.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,770FaniLubię
18,041ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy