Feministki nie chcą lekarza sumienia. Ich zdaniem deklaracja wiary godzi w prawa człowieka - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Feministki nie chcą lekarza sumienia. Ich zdaniem deklaracja wiary godzi w prawa człowieka

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Działacze .Nowoczesnej i organizacji lewicowych, m.in. Kultury Równości lobbującej na rzecz praw homoseksualistów rozpoczęli protest przeciwko nominacji prof. Mariana Gabrysia, wybitnego ginekologa, na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w regionie dolnośląskim. Powód? Podpisanie przez profesora kilka lat temu „deklaracji wiary”.

Feministki nie zgadzają się, aby „przychodnie ginekologiczne były nadzorowane przez człowieka, dla którego własne sumienie jest ważniejsze od zdrowia i życia pacjentek”. Zdaniem ekspertów nie jest ona sprzeczna z przysięgą Hipokratesa składaną przez lekarzy.

W opinii prof. Gabrysia deklaracja jest „spełnieniem woli Jana Pawła II”. – Dla niektórych środowisk honorowanie najważniejszego z Polaków jest przestępstwem. Stąd teraz ten medialny lincz – twierdzi. Dodaje, że żadna z protestujących nie skontaktowała się z nim w tej sprawie ani nie zapoznała się z treścią przysięgi Hipokratesa.

Jeśli lekarze nie mogą działać zgodnie z przysięgą, którą składali, to nie powinni wykonywać zawodu. Tyle, że nie sposób polemizować ze środowiskiem, które nawet nie czytało przysięgi Hipokratesa i nie dysponuje podstawową wiedzą – konkluduje.

W obronę prof. Gabrysia zaangażował się poseł Sylwester Chruszcz z Kukiz’15 znany z wielu interwencji w sprawach związanych z dolnośląską służbą zdrowia. Jego zdaniem „działania .Nowoczesnej i środowisk KOD-u nie są ukierunkowane na obronę demokracji, ale na walkę z największą wartością – ludzkim życiem”.

Popieram lekarzy, którzy sprzeciwiają się dokonaniu zabiegów aborcji, bo mówimy o realnym życiu, które stanowi największą wartość. Ochrona życia to dorobek naszej cywilizacji – powiedział poseł Chruszcz. Dodał, że lekarze, którzy podpisali „deklarację wiary”, zasługują na „najwyższe uznanie”.

Za: pch24.pl, źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy