w ,

Feministki nie chcą lekarza sumienia. Ich zdaniem deklaracja wiary godzi w prawa człowieka

Działacze .Nowoczesnej i organizacji lewicowych, m.in. Kultury Równości lobbującej na rzecz praw homoseksualistów rozpoczęli protest przeciwko nominacji prof. Mariana Gabrysia, wybitnego ginekologa, na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w regionie dolnośląskim. Powód? Podpisanie przez profesora kilka lat temu „deklaracji wiary”.

Feministki nie zgadzają się, aby „przychodnie ginekologiczne były nadzorowane przez człowieka, dla którego własne sumienie jest ważniejsze od zdrowia i życia pacjentek”. Zdaniem ekspertów nie jest ona sprzeczna z przysięgą Hipokratesa składaną przez lekarzy.

W opinii prof. Gabrysia deklaracja jest „spełnieniem woli Jana Pawła II”. – Dla niektórych środowisk honorowanie najważniejszego z Polaków jest przestępstwem. Stąd teraz ten medialny lincz – twierdzi. Dodaje, że żadna z protestujących nie skontaktowała się z nim w tej sprawie ani nie zapoznała się z treścią przysięgi Hipokratesa.

Jeśli lekarze nie mogą działać zgodnie z przysięgą, którą składali, to nie powinni wykonywać zawodu. Tyle, że nie sposób polemizować ze środowiskiem, które nawet nie czytało przysięgi Hipokratesa i nie dysponuje podstawową wiedzą – konkluduje.

W obronę prof. Gabrysia zaangażował się poseł Sylwester Chruszcz z Kukiz’15 znany z wielu interwencji w sprawach związanych z dolnośląską służbą zdrowia. Jego zdaniem „działania .Nowoczesnej i środowisk KOD-u nie są ukierunkowane na obronę demokracji, ale na walkę z największą wartością – ludzkim życiem”.

Popieram lekarzy, którzy sprzeciwiają się dokonaniu zabiegów aborcji, bo mówimy o realnym życiu, które stanowi największą wartość. Ochrona życia to dorobek naszej cywilizacji – powiedział poseł Chruszcz. Dodał, że lekarze, którzy podpisali „deklarację wiary”, zasługują na „najwyższe uznanie”.

Za: pch24.pl, źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kukiz’15: Tradycja OUN-UPA jest nie do zaakceptowania. Po czyjej stronie stanie PiS?

Rząd Beaty Szydło wesprze małe i średnie kluby sportowe