w ,

Figura Matki Bożej z odciętą głową – tu byli dżihadyśći. Po irackim miasteczku zostały ruiny

Fot. raymondibrahim.com

Zostały tylko ruiny i wszechobecne zniszczenie. Tak krajobraz po przejściu terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego oceniają członkowie papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którzy odwiedzili właśnie Irak.

Byli oni m.in. w odbitym z rąk fundamentalistów miasteczku Telskuf, leżącym zaledwie 30 km od twierdzy islamistów, jaką wciąż pozostaje Mosul. „Dwa lata temu tętniło tam życie i mieszkało 12 tys. chrześcijan. Dziś miasteczko jest wyludnione i swymi zniszczeniami opowiada jedynie o ogromnym cierpieniu swych mieszkańców” – podkreślają członkowie stowarzyszenia. Wskazują m.in., że totalnie zrujnowano kościół, a mieszącej się w nim figurze Matki Bożej odrąbano głowę, co stanowi niejako charakterystyczny znak działań dżihadystów.

Kościelne organizacje charytatywne nie ustają w swych staraniach, by zapewnić cierpiącym Irakijczykom podstawową pomoc, ale i przywrócić nadzieję na pokojową przyszłość. Np. w mieście Alqosh niosą wsparcie 1700 chrześcijańskim rodzinom, w tym 500 uchodźczym i 1200, które mieszkały tam już wcześniej.

Odkąd fundamentaliści z tzw. Państwa Islamskiego podbili w czerwcu 2014 r. Mosul, Pomoc Kościołowi w Potrzebie udzieliła Irakijczykom wsparcia wartości 20,5 mln euro. Pieniądze te przeznaczono na budowę prowizorycznych domów, na szkoły, żywność, opiekę medyczną i psychologiczną. Co miesiąc z pomocy tylko tej papieskiej organizacji korzysta 13,5 tys. irackich rodzin. Bez tego wsparcia nie miałyby one szans na przeżycie.

Za: pch24.pl

https://www.youtube.com/watch?v=GK78jb_5yi8&index=17&list=PLpBgTSnFz5mn-vF4ebkz4YCqGWyrwcDiY

https://www.youtube.com/watch?v=GK78jb_5yi8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Brawo! Polski podróżnik zdarł wielką komunistyczną flagę z wietnamskiego ministerstwa!

Jarosław Kaczyński w kilka minut wyjaśnia na czym polega spór o Trybunał Konstytucyjny