By Michał Józefaciuk (Senat Rzeczypospolitej Polskiej) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons
w ,

„Financial Times”: Europejski nakaz aresztowania dla Donalda Tuska!?

Brytyjska gazeta „Financial Times”, która pisze dziś o szansach Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej, odsłoniała kulisy rozmów Jarosława Kaczyńskiego i Angeli Merkel, z których wynika, że Donald Tusk zamiast poparcia, zostanie objęty przez Polskę „europejskim nakazem aresztowania”. Przyznam, że na to czekałem od ostatnich wyborów!!! Oby okazało się to prawdą! 

Europejski nakaz aresztowania (ENA) to uproszczona forma ekstradycji istniejąca pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, umożliwiająca aresztowanie osoby podejrzanej lub oskarżonej o popełnienie przestępstwa albo już skazanej za nie, i wydanie jej do kraju, w którym zostanie postawiona przed sądem lub przekazana do wykonania wcześniej orzeczonej kary.

7 lutego Jarosław Kaczyński spotkał się z Angelą Merkel. Mówił wówczas, że rozmowy dotyczyły przyszłości Unii Europejskiej i Brexitu. Dopytywany przez polskich dziennikarzy o ewentualne poparcie Donalda Tuska przez rząd – mówił, że nie chce zabierać głosu w tej sprawie.

KONIECZNIE ZOBACZ: Jan Olszewski opowiada jak PO wyprzedała polskie stocznie aby niemieckie mogły lepiej funkcjonować!

„Financial Times” powołuje się jednak na dwóch unijnych dyplomatów i na łamach swojego artykułu stwierdza, że taki temat nie tylko się pojawił, ale z ust Jarosława Kaczyńskiego padły również bardzo ważne słowa dotyczące przyszłości Donalda Tuska. Kaczyński miał stwierdzić, że Polska opowie się przeciw reelekcji Tuska na szefa Rady Europejskiej. Miał również zasugerować, że za byłym premierem Polski może zostać wystawiony europejski nakaz aresztowania!

Jakie mogą być powody aresztowania Donalda Tuska? Zamieszanie w Aferę Amber Gold? Doprowadzenie do upadku polskich stoczni za scenę własnego stanowiska? Wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw za zaniżone kwoty – co wiąże się z wielomilionowymi stratami dla polskiego budżetu? A może chodzi o kwestię organizacji lotu do Smoleńska?

Ryszard Legutko z PiS stwierdził w jednym z wywiadów, że „Tusk ponosi odpowiedzialność, na razie polityczną, za szereg spraw (…) W Polsce toczą się postępowania ws. Amber Gold, prywatyzacji. Odpowiedzialność polityczna istnieje, nie mówiąc o odpowiedzialności za katastrofę smoleńską, za gierki z Putinem”

Źródło: fakt.pl, telewizjarepublika.pl, onet.pl

WPISUJCIE W KOMENTARZACH ZA CO DONALD TUSK POWINIEN ODPOWIEDZIEĆ KARNIE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Film IPN-u pogrąża Wałęsę, który już w ’92 żądał od Macierewicza wydania swojej teczki!

Kłamią w sprawie Trumpa, kłamią w sprawie wypadku premier Szydło!