w ,

Francja: Emmanuel Macron chce sankcji dla Polski. “Za brak szacunku dla wartości Unii Europejskiej”

Zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji Emmanuel Macron powiedział w wywiadzie dla gazety „Voix du Nord”, że będzie domagał się nałożenia na Polskę sankcji. Wszystko przez rzekomy brak szacunku dla wartości Unii Europejskiej. Lider „En marche” zapowiedział, że doprowadzi do objęcia Polski sankcjami już w trzy miesiące po wyborze na prezydenta Republiki Francuskiej.

„W ciągu trzech miesięcy po moim wyborze, zapadną pewne decyzje w sprawie Polski. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. Nie możemy tolerować tego, że jakiś kraj, będący w Unii Europejskiej, rozgrywa różnice kosztów pracy i narusza wszystkie zasady UE, nie ma szacunku dla wartości Unii Europejskiej” – tłumaczył Emmanuel Macron na łamach „Voix du Nord”. Jak dodał, nie chce Europy, w której niektóre państwa zachowują się tak jak Polska lub Węgry.

ZOBACZ: Macron i Le Pen w drugiej turze francuskich wyborów. Frekwencja wyniosła aż 78,23%!

„Chcę, by sankcje zostały wprowadzone w kwestiach dotyczących praw i wartości Unii Europejskiej” – mówił zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji. „Chcę, aby przypadkowi Polski przyjrzano się w sposób całościowy” – dodał. Macron w szczególny sposób podkreślał w rozmowie, że nie akceptuje stanowiska Polski i Węgier w takich sprawach jak kryzys imigracyjny, problem przyjmowania uchodźców, a także stanowiska dotyczącego fundamentalnych wartości europejskich.

Wypowiedź Emmanuela Macrona skomentował na Twitterze Eryk Mistewicz, specjalista w dziedzinie marketingu politycznego i PR, a także znawca sceny politycznej we Francji. „Nie przypominam sobie równie antypolskiej kampanii wyborczej we Francji w ostatnich 20 latach” – napisał. Jego zdaniem skutki tej kampanii politycznej dla relacji między Francją a Polską mogą być katastrofalne.

Za: pch24.pl, źródło: wprost.pl. Twitter

5 komentarzy

Dodaj odpowiedź
  1. Bo im gula chodzi , ze jeszcze w Polsce jest jako tako.Ten kutas macron to debil z diabelska dusza.Powiedzial, ze Polska bedzie wytarta z mapy Eutopy.Czy wy to czujecie?? Zantazuja nas teraz.Niech kladzie ta sankcje, w dupie to mamy.Dla polakow najwazniejsze jest bezpieczenstwo a nie kasa.Bydle chodzace pod raczke z babcia!!I ten kutas mowi o szacunku ublizajac polsce.Zydzi od razu by zrobili zadyme jak by tak powiedzial k nich.Nasz prezydent powinien zarzadc przeprosin od tego diabelskiego smiecia.Wara od polski gnido!!

  2. Niech też zaraz po wygranych wyborach nie zapomni zwinać te swoje sklepiki wielkopowierzchniowe z Polski, które tyle kasy od nas wyprowadzają albo niech się przygotuje na płacenie podatków za te maszynki do wyprowadzania kasy!!!!! pajac jeden!!!!

2 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Rozmowa z T. Płużańskim o skandalicznym uhonorowaniu T. Mazowieckiego przez Sejm

Brawo! Na Podkarpaciu dokonano rozbiórki nielegalnego pomnika UPA