w ,

Francja: W 1990 r. urodziło się tam 762 tys. dzieci. Ochrzczono 73%. W 2015 r. urodziło się 760 tys. dzieci. Ochrzczono jedynie 29%

Za niewygodne.info.pl. ffoto: rhodesj (Flickr.com / CC by 2.0) / stephane333 (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Francja była wczoraj na ustach całego świata. Odgrażający się Polsce Emmanuel Macron zwyciężył tam w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jedno jest pewne – przez najbliższe 5 lat będzie musiał rządzić najszybciej zmieniającym się kulturowo społeczeństwem w całej Europie. Dobrze widać to na przykładzie… liczby chrztów. W 1990 we Francji urodziło się 762 tys. dzieci. Ochrzczono 559 tys. (73 proc.). W 2015 we Francji urodziło się 760 tys. dzieci. Ochrzczono jedynie 226 tys. (29 proc.).

Według oficjalnych szacunków we Francji żyje ok. 5 milionów muzułmanów. Według nieoficjalnych szacunków społeczność muzułmańska we Francji to 7 milionów ludzi. Jedno jest pewne – w ciągu najbliższych lat będzie ona rosnąć powodując gigantyczne zmiany kulturowe we francuskim społeczeństwie. Przyczyny tego stanu rzeczy są co najmniej dwie – pierwsza to fantastyczny przyrost naturalny. Dzietność muzułmańskich kobiet jest znacznie wyższa od pozostałych (i to, w dużej części, tłumaczy znaczny spadek ochrzczonych dzieci między 1990 a 2015 r., przy zachowaniu podobnej liczby urodzeń). Drugi powód to imigracja. Spora część przybywających do Francji imigrantów wyznaje Allaha.

W takich warunkach zmiany kulturowe są nieuniknione. Dalil Boubakeur, rektor Wielkiego Meczetu w Paryżu, podczas konwencji Związku Organizacji Islamskich Francji (UOIF) zażądał podwojenia liczby meczetów we Francji: – “Mamy 2200 meczetów i musimy podwoić ich liczbę w ciągu dwóch lat” – stwierdził w trakcie oficjalnego przemówienia. Uzasadniając swoje żądanie Boubakeur zauważył, że wspomniane 2200 meczetów to zbyt mało jak na największą społeczność muzułmańską w Europie Zachodniej.

https://www.youtube.com/watch?v=_q24JJWwZ6I

Swego rodzaju “odpryskiem” zmian kulturowych jest również rosnący we Francji antysemityzm i chrystianofobia. Obecnie w ciągu roku dochodzi tam do około 2 tysięcy przestępstw i incydentów wymierzonych bezpośrednio w żydów lub chrześcijan (napaści, prześladowania, profanacje miejsc kultu, mowa nienawiści). Jeszcze w 2006 roku w całej Francji odnotowano łącznie 275 przypadków chrystianofobii. W ciągu kolejnych lat liczba ataków drastycznie wzrosła, by w 2014 osiągnąć pułap 807. Podobnie rzecz się ma w przypadku aktów antysemickich. W 2014 roku odnotowano łącznie 1063 ataki wymierzone w żydów, ich religię lub miejsca kultu, z czego aż 164 miało charakter czysto kryminalny.

Za: niewygodne.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Niemcy: “odważni” anarchiści pobili kobietę i polityka AfD. Uciekli na widok policji…

Sprawdź, jak zwiększyć bezpieczeństwo swoich pieniędzy na rachunkach bankowych