w ,

Francuzi w szoku! Skrajnie zradykalizowana 16-latka podżegała do aktów terrorystycznych!

Francuski sąd zdecydował o aresztowaniu 16-latki, która w internecie podżegała do aktów terrorystycznych. Sąd uznał, że dziewczyna jest skrajnie zradykalizowana. Postawiono jej zarzut „kierownictwa sprawczego w organizacji terrorystycznej”.

Francuski sąd wydał nakaz tymczasowego aresztowania szesnastolatki w związku z planowaniem aktów terrorystycznych. Nastolatka została zatrzymana przez policję w Melun, stolicy departamentu Seine-et-Marne. Prokuratura postawiła jej zarzut „kierownictwa sprawczego w organizacji terrorystycznej” oraz „podżegania w internecie do aktów terrorystycznych”. Policja zatrzymująca dziewczynę dokonała przeszukania jej mieszkania, ale nie znaleziono tam broni ani materiałów wybuchowych.

Śledczy ocenili, że 16-latka jest skrajnie zradykalizowana. Działała w internecie za pośrednictwem zaszyfrowanego komunikatora Telegrame. Jak informuje tvp.info, właśnie tą drogą rozsyłała materiały propagandowe dżihadystów oraz wzywała do dokonywania zamachów na terytorium Francji. Swoją aktywnością wzbudziła zainteresowanie francuskich służb bezpieczeństwa.

Szef parlamentarnego zespołu do spraw zamachów terrorystycznych we Francji Georges Fenech zwrócił uwagę, że komunikator którym posługiwała się nastolatka, stanowi „częstą platformę wymiany informacji między terrorystami”. – Nie ma żadnego powodu, by młode osoby korzystały z taryfy ulgowej. Właśnie takie coraz częściej ulegają islamskiej radykalizacji – zauważył.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Niemcy: Inwazja sponsorowana. Tajemnicze loty z Turcji lądują pod osłoną nocy!

TO KONIEC POLSKIEJ DEMOKRACJI!