w ,

Fundacja, która żyje z publicznych dotacji, szkoli ludzi z innych fundacji, jak wnioskować o publiczne dotacje na fundacje… Tak wygląda wzorcowe zapętlenie systemu!

„Zdecydowana większość tych różnych fundacji i NGO-sów, to bezczelne wyłudzanie i marnowanie pieniędzy podatników w imię szczytnych haseł” – w taki sposób prof. Stanisław Żerko ocenił ostatnie doniesienia medialne nt. milionowych dotacji przekazywanych fundacjom, w których władzach zasiadają ludzie sympatyzujący z KOD/PO. Czy prof. Żerko ma rację? Należy sobie uświadomić, że niektóre z tych fundacji biorą publiczną kasę, aby szkolić ludzi z innych fundacji, jak brać publiczną kasę na fundację…

Przypomnijmy – zarządzana przez Jerzego Stępnia „Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej” otrzymywała od rządu PO-PSL gigantyczne dotacje na działalność. W 2011 roku otrzymała od ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego 2,59 mln zł dotacji. Rok później Boni był jeszcze bardziej hojniejszy – przekazał bowiem dotację w wysokości 6,46 mln zł. W 2013 roku minister Rafał Trzaskowski przekazał dla ww. fundacji 6,23 mln zł. Rok później minister Andrzej Halicki przelał na konta fundacji Stępnia kwotę 1,45 mln zł. Łącznie w latach 2011 – 2014 z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji „Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej” otrzymała w dotacjach około 17 mln zł.

Prof. Stanisław Żerko w sposób dość jednoznaczny wyraził się na temat funkcjonowania sponsorowanych przez podatnika fundacji. Poniżej screen z jego twittera:

zerko-twitter-550-gif

Warto zauważyć, że na stronie internetowej wspominanej powyżej „Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej” widnieje propozycja szkolenia pt. „Jak przygotować wniosek o dotację do m.st. Warszawy”. Zgodnie z tym, co możemy przeczytać szkolenie przeznaczone jest dla organizacji działających na rzecz mieszkańców Warszawy, a jego zakres merytoryczny dotyczy „nowej procedury konkursowej, nowym formularzom wniosku o dotację oraz sposobom korzystania z generatora w jakim organizacje będą składać wnioski o dotacje”.

Dokonując pewnego uproszczenia można powiedzieć, że mamy do czynienia z pięknym zapętleniem się systemu. Oto bowiem fundacja, której jednym z głównych źródeł utrzymania są dotacje (publiczna kasa), szkoli ludzi z innych fundacji, jak brać dotacje (publiczną kasę) na funkcjonowanie fundacji…

https://www.youtube.com/watch?v=AlNQX6c0wAs

biuroZa: niewygodne.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Sonda #6 Czy Lech Wałęsa powinien być pozbawiony Pokojowej Nagrody Nobla ?

Zapraszam na Wieczór patriotyczny na Kurdwanowie (Kraków) – 13 listopada 2016