Gender w brytyjskich szkołach. Numerki zamiast „chłopiec” i „dziewczynka”!

0
23922

W Anglii pojawiły się specjalne szkolne instrukcje. Sugerują uczniom rezygnację z używania rzeczowników „chłopiec” i „dziewczyna”. Celem broszury jest uniknięcie „dyskryminacji” tak zwanych osób transseksualnych.

Broszurka skierowania jest do uczniów, ale także do ich rodziców i nauczycieli. Sugeruje ona również unikanie używania słów „panie” i „panowie”. Uczniom powyżej 7 roku życia proponuje się używanie dziesiątków słów, które miałyby – według autorów – zastępować wyrażenie „chłopiec” i „dziewczyna”.

Broszurka, zdaniem wielu specjalistów, to „pierwsze w historii Wielkiej Brytanii wydawnictwo w sposób wyczerpujący przedstawiające proces zmiany płci wśród dzieci od 7 lat i starszych”. Jej wydawcą jest „Educate & Celebrate” – sponsorowana przez rząd organizacja i wydawnictwo.

„Educate & Celebrate”, dzięki staraniom byłej minister oświaty, z kieszeni brytyjskich podatników otrzymała dofinansowanie w wysokości 200 tys. funtów. Na początku roku brytyjski resort nauki nazwał działania „Educate & Celebrate” innowacyjnym i perspektywicznymi.

Bohaterem broszurki jest 12-letni „chłopiec” w trakcie… „zmiany płci” z żeńskiej na męską. 12-latek opowiada m.in. o szkole, w której dzieci zamiast płci mają jedynie… numerki.

„Educate & Celebrate” znana jest z organizowania wielu szkolnych spotkań i seminariów. Rzeczona broszura będzie rozpowszechniana w 120 najlepszych brytyjskich placówkach. Już teraz wiadomo, że wielu dyrektorów z innych szkół na Wyspach czyni starania o jego jak najszybsze pozyskanie.

Za: pch24.pl, źródło: www.sedmitza.ru

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here