Giełda zareagowała na deklarację Starbucksa o przyjęciu do pracy tysięcy imigrantów! ( ͡° ͜ʖ ͡°) - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Giełda zareagowała na deklarację Starbucksa o przyjęciu do pracy tysięcy imigrantów! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Amerykański gigant  Starbucks, na przekór działaniom i dekretom Donalda Trumpa przyjmie do pracy w 75 krajach świata 10 tysięcy uchodźców. Imigranci zostaną zatrudnieni na przestrzeni najbliższych 10 lat.

Zgodnie z danymi ONZ na świecie za uchodźców uznaje się aż 65 mln osób, a on chce przyjąć tylko niewielką ich część – powiedział Howard Schlutz, szef koncernu.  Początkowo uchodźcy zatrudniani będą w Stanach Zjednoczonych, później w innych krajach. Pierwszeństwo w uzyskaniu pracy dostaną tłumacze oraz personel pomocniczy współpracujący z amerykańskim wojskiem.

Szef Starbucksa przedstawia się jako wielki wróg polityki prezydenta USA.  Antypatie szefa koncernu w stosunku do Trumpa są tak duże, że Schulz m.in. wystosował list otwarty do wszystkie firm współpracujących z jego koncernem. W treści pojawiają się kilkakrotnie prośby dotyczące zatrudniania imigrantów. Przedsiębiorca zapowiedział również wsparcie dla „poniżanych przez prezydenta USA” Meksykan na plantacjach kawy polegające na sfinansowanie im ubezpieczenia zdrowotnego. „Troska” ta spowodowana jest również tym, że to właśnie meksykańscy plantatorzy są od 30 lat największymi dostarczycielami kawy dla jego firmy.

Starbucks to największa na świecie sieć kawiarni. W połowie ubiegłego roku koncern posiadał ponad 24 tysiące kawiarni, w tym 46 w Polsce.

 Za: pch24.pl, źródło: „Businessinsider”

A jak zareagowała giełda na lewackie decyzje?

I jeszcze na koniec świetne zestawienie z portalu Wykop.pl, czyli jak bardzo “rakotwórcze” jest istnienie Starbucksów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,139FaniLubię
17,903ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy