w ,

Gowin i Ziobro stanowczo przeciwko uchwale Senatu RP dotyczącej braku zgody na tymczasowe aresztowanie Stanisława Koguta!

Senat nie zgodził się na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu. Decyzję senatorów skrytykował nie tylko Jarosław Kaczyński ale również partie będące w koalicji w Prawem i Sprawiedliwością: Solidarna Polska i Porozumienie. Wydały one dwa oświadczenie, w którym jedno dotyczyło chęci dalszej współpracy z PiS podczas wyborów samorządów i europejskich a drugie jawności głosowań w Senacie.

Pełna treść oświadczenia:
Oświadczenie nr 2
partii politycznych Solidarna Polska oraz Porozumienie

Solidarna Polska i Porozumienie zgodnie wyrażają głębokie ubolewanie w związku z podjęciem przez Senat RP uchwały w sprawie niewyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Senatora RP Stanisława Koguta oraz uchwały w sprawie niewyrażenia zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności za wykroczenia Senatora RP Jana Rulewskiego.

Zgodnie oświadczamy, iż wszyscy muszą być równi wobec prawa. Nie przesądzając winy, silne państwo powinno walczyć z korupcją i przestępczością w każdej postaci.

Aktualnie głosowanie nad wyrażeniem zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora na mocy regulaminu Senatu RP ma charakter tajny. Tymczasem w Sejmie głosowania takie przebiegają jawnie, co pozwala wyborcom ocenić głosowanie każdego z posłów. Dlatego w imię jawności i transparentności Solidarna Polska oraz Porozumienie przygotują projekt zmian w Regulaminie Senatu RP, który będzie gwarantował, że w przyszłości podobne głosowania, również w Senacie, będą w pełni jawne.

Sobienie Królewskie, dn. 19.01.2018r.

 

W sprawie głos zabrała również poseł Krystyna Pawłowicz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„PODCZAS WOJNY MIELIŚMY SZMALCOWNIKÓW, DZIŚ MAMY RÓŻĘ THUN” popierasz zdanie Ryszarda Czarneckiego? [WIDEO]

Na to czekałem! Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś o zakazie pracy na uczelniach dla byłych ubeków i esbeków!