w ,

Granice czasowo zamknięte dla muzułmanów? Duński polityk ma pomysł na przeciwdziałanie zagrożeniu

Do czasu, kiedy Zachód nie znajdzie sposobu na skuteczną walkę z Daesh, duńskie granice powinny być zamknięte dla obywateli państw muzułmańskich – uważa Soren Espersen. Duński parlamentarzysta ocenia, że czasowy zakaz mógłby obowiązywać nawet 6 lat.

Propozycja przedstawiciela Duńskiej Partii Ludowej Sorena Espersena wywołała konsternację. Być może dlatego, że polityk ten wcześniej sugerował, że Dania powinna bombardować cywilów w Syrii. Tym razem zaproponowane środki nie są aż tak radykalne, niemniej na stracie oceniane są jako „całkowicie nietrafione”.

Widzimy przecież, że ludzie, którzy dopuszczają się tych okrutnych, potwornych ataków terrorystycznych, wielokrotnie urodzili się i wychowali na Zachodzie – podkreśliła parlamentarzystka Partii Socjaldemokratycznej Ane Halsboe-Jorgensen.

Z kolei lider Sojuszu Liberalnego Anders Samuelsen napisał na Facebooku: „NIE, NIE i NIE! Nie możemy wyciągać odpowiedzialności zbiorowej i nie możemy mieszać uchodźców, religii i polityki imigracyjnej”.

Espersen był pytany, czy zakaz wjazdu do Danii obowiązywałby również np. chrześcijan z Egiptu, ale polityk uciął rozmowę twierdząc, że „nie chce wchodzić w szczegóły”. Tymczasem przedstawiciel partii Espersena, Martin Henriksen uważa, że w propozycji tego polityka nie ma niczego kontrowersyjnego i jest ona „spójna z poglądami wyrażanymi przez partie”. Jak dodał, spodziewa się krytyki „do momentu, aż inne partie zrozumieją, że może jednak mamy racje.”

Za: pch24.pl, źródło: rp.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Przyjdą po Putina. Państwo Islamskie wezwało do rozpoczęcia „świętej wojny” w Rosji

Przypomnijmy: Straty spowodowane przez Niemców po stłumieniu Powstania Warszawskiego wyniosły 45,3 mld $!