Screen za TVP
w ,

Grubo ponad 100 tys. zł na „odchodne” trafi do Rzeplińskiego. Zapłacą podatnicy !!!

Wszystko wskazuje na to, że odchodzący za tydzień z funkcji prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński otrzyma ponad 100 tys. zł. Okazuje się bowiem, że Rzepliński tak ciężko harował dla dobra obywateli, że nie zdążył odebrać 114 dni urlopu. Teraz w zamian otrzyma pieniężny ekwiwalent. Co ciekawe – prezesowi TK urlopu udziela wiceprezes, a wiceprezesowi – prezes. Tak się akurat złożyło, że wiceprezes Stanisław Biernat również ma do odebrania mnóstwo dni urlopu i także będzie mógł liczyć na potężny strzał gotówki…

Jako pierwszy na fakt, iż prezesowi Rzeplińskiemu zostało do odebrania 114 dni urlopu zwrócił uwagę Kamil Zaradkiewicz, który ogłosił to kilka tygodni temu na twitterze. Dodał przy tym, że prezes Andrzej Rzepliński „był w ubiegłym tygodniu prywatnie w USA, ale urlopu nie wziął. To są jego zachodnie standardy”.

Dwa dni temu Zaradkiewicz napisał na twitterze: „Prezesowi TK urlopu udziela wiceprezes, a wiceprezesowi – prezes. Obaj otrzymają ponad 250.000 zł za niewykorzystane urlopy”. Pisząc „wiceprezes” miał na myśli Stanisława Biernata, któremu do końca kadencji pozostało pół roku, a również ma sporo dni urlopu do wykorzystania. Jeśli zachowa się tak, jak Andrzej Rzepliński, to łącznie będą oni mogli liczyć na ok. 250 tys. zł ekwiwalentu za niewykorzystane urlopy. Tak ciężko harowali dla dobra obywateli…

W kontekście powyższego warto przypomnieć, że TK w tym roku mocno spowolnił swoje działania, tak więc – przynajmniej teoretycznie – prezes Rzepliński mógł formalnie wykorzystać swój urlop nie narażając podatników na nadmierne wydatki z tytułu ekwiwalentu. Zgodnie z informacjami zawartymi w Zbiorze Urzędowym Orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego od stycznia do września TK wydał łącznie tylko 23 wyroki. Piszę „tylko” bowiem zgodnie z tym samym Zbiorem Urzędowym w całym 2015 roku wyroków było 63, a w 2014 – 71.

Źródło: Kamil Zaradkiewicz (Twitter.com)


Za: niewygodne.info.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Zawsze podatnicy sa jeb…i i nic tego nie zmieni. A kACZKa robi ci chce.zaraz wprowadzi 40% podatku od firm bo trzeba patusuw wykarmic. Za……am jak glupi i tylko podatki podnosza… szkoda gadac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ponad 2,5 mln ludzi opuściło domy uciekając przed krwawym Boko Haram. Wstrząsające dane!

SKANDAL! Lewicowe media szkalują Patryka Jakiego. Jest odpowiedź ministra!