w ,

GRUBO W SEJMIE! Ostra dyskusja nt. ustawy o zgromadzeniach publicznych!

Pociachałem i wstawiłem najciekawsze fragmenty. Henia Krzywonos blokująca mównicę (myślała, że tam golonkę rozdają?), posłowie do Rzeplińskiego (działacz PZPR) „PRECZ Z KOMUNĄ”. Jarosław Kaczyński besztający pOSŁÓW z Nowoczesnej. Winnicki dziękujący Błaszczakowi za brak burd na Marszu Niepodległości i w tym wszystkim nieśmiałe próby Anny Siarkowskiej aby zamiast pierdo*** od rzeczy to rzeczywiście wziąć się do pracy i spokojnie podyskutować nt. tego projektu ustawy… eh… #SEJM

O co chodzi w tym projekcie? Jakie zmiany wprowadza?

Za: SEJM.GOV.PL:

Możliwość zwrócenia się z wnioskiem do wojewody o zgodę na cykliczne organizowanie zgromadzeń. Wprowadzenie takiego rozwiązania przewiduje wniesiony przez grupę posłów KP Prawo i Sprawiedliwość projekt nowelizacji ustawy – Prawo o zgromadzeniach (druk nr 1044). Sejm rozpatrzy go w pierwszym czytaniu. Chodzi o zgromadzenia organizowane przez tego samego organizatora w tym samym miejscu lub na tej samej trasie co najmniej cztery razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt państwowych i narodowych. Ponadto musiałyby się one m.in. odbywać przez ostatnie trzy lata i mieć na celu, w szczególności, uczczenie doniosłych i istotnych dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzeń.

Projektowane przepisy przewidują też, że organ gminy będzie wydawał decyzję o zakazie zgromadzenia, jeżeli ma ono odbyć się w miejscu i czasie, w którym odbywa się zgromadzenie cykliczne. Wyjątek dotyczyłby zgromadzeń organizowanych przez organy władzy publicznej oraz odbywanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych – te miałyby pierwszeństwo. Do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad projektem upoważniony został poseł Arkadiusz Czartoryski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Uchwała antyimigracyjna przegłosowana przez Sejm RP!

Komentator: Słowacja Zdelegalizowała Islam?