GRUBO W SEJMIE! Ostra dyskusja nt. ustawy o zgromadzeniach publicznych! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

GRUBO W SEJMIE! Ostra dyskusja nt. ustawy o zgromadzeniach publicznych!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Pociachałem i wstawiłem najciekawsze fragmenty. Henia Krzywonos blokująca mównicę (myślała, że tam golonkę rozdają?), posłowie do Rzeplińskiego (działacz PZPR) “PRECZ Z KOMUNĄ”. Jarosław Kaczyński besztający pOSŁÓW z Nowoczesnej. Winnicki dziękujący Błaszczakowi za brak burd na Marszu Niepodległości i w tym wszystkim nieśmiałe próby Anny Siarkowskiej aby zamiast pierdo*** od rzeczy to rzeczywiście wziąć się do pracy i spokojnie podyskutować nt. tego projektu ustawy… eh… #SEJM

O co chodzi w tym projekcie? Jakie zmiany wprowadza?

Za: SEJM.GOV.PL:

Możliwość zwrócenia się z wnioskiem do wojewody o zgodę na cykliczne organizowanie zgromadzeń. Wprowadzenie takiego rozwiązania przewiduje wniesiony przez grupę posłów KP Prawo i Sprawiedliwość projekt nowelizacji ustawy – Prawo o zgromadzeniach (druk nr 1044). Sejm rozpatrzy go w pierwszym czytaniu. Chodzi o zgromadzenia organizowane przez tego samego organizatora w tym samym miejscu lub na tej samej trasie co najmniej cztery razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt państwowych i narodowych. Ponadto musiałyby się one m.in. odbywać przez ostatnie trzy lata i mieć na celu, w szczególności, uczczenie doniosłych i istotnych dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzeń.

Projektowane przepisy przewidują też, że organ gminy będzie wydawał decyzję o zakazie zgromadzenia, jeżeli ma ono odbyć się w miejscu i czasie, w którym odbywa się zgromadzenie cykliczne. Wyjątek dotyczyłby zgromadzeń organizowanych przez organy władzy publicznej oraz odbywanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych – te miałyby pierwszeństwo. Do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad projektem upoważniony został poseł Arkadiusz Czartoryski.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,170FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy