Haha! Departament Stanu USA ostrzega: "Podroż do Europy na własne ryzyko. Wysokie zagrożenie terroryzmem" - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Haha! Departament Stanu USA ostrzega: “Podroż do Europy na własne ryzyko. Wysokie zagrożenie terroryzmem”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Amerykanie podróżujący na Stary Kontynent powinni mieć się na baczności – ostrzegł Departament Stanu USA. Zdaniem ekspertów, tzw. Państwo Islamskie oraz Al-Kaida „mają zdolność do planowania i przeprowadzania ataków terrorystycznych w Europie”.

Ostrzeżenie ma związek z ostatnimi wydarzeniami we Francji, Rosji, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Departament Stanu USA ocenił, iż pokazują one, że Państwo Islamskie oraz Al-Kaida „mają zdolność do planowania i przeprowadzania ataków terrorystycznych w Europie”.

Wprawdzie w komunikacie podkreślono, że rządy poszczególnych państw Europy „kontynuują swoje działania w zakresie walki z terroryzmem”, niemniej Departament Stanu USA nadal obawia się potencjalnych ataków terrorystycznych. „Obywatele Stanów Zjednoczonych powinni zawsze być czujni i zdawać sobie sprawę z tego, że sympatycy terrorystów i radykalni ekstremiści mogą przeprowadzać ataki bez żadnego ostrzeżenia” – głosi komunikat.

Ostatnie tego rodzaju ostrzeżenie dla obywateli Stanów Zjednoczonych Departament wydał przed sezonem zimowym. Wygasło ono w lutym. Kolejne było uznaniem istnienia ciągłego ryzyka ataków, zwłaszcza w okresie przed wakacjami. Alert wygaśnie 1 września.

W ocenie Departamentu Stanu USA, możliwymi celami ataku na terenie Europy są takie obiekty jak: centra handlowe, obiekty rządowe, hotele, kluby, restauracje, miejsca kultu, parki, lotniska.

Źródło: wprost.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,893ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy