w

Historia według Owsiaka – Niemcy nie brali udziału w mordzie w Jedwabnem!

Ralf Lotys (Sicherlich) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Temat wątpliwości wokół Jedwabnego bez wątpienia irytuje szefa WOŚP. Do tego stopnia, że w wywiadzie udzielonym „Wyborczej” nie obyło się bez grubszego słowa.

„Padają pewne komunikaty, których słucham i mówię: Nie wierzę, nie wierzę, że ja to słyszę” – stwierdził tajemniczo Jerzy Owsiak w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską i Angelika Swobodą. Poproszony o sprecyzowanie stwierdził:

– Że Niemcy brali udział w mordzie w Jedwabnem. No, kur… mać, historia! Nawet Lech Kaczyński tę historię tak, a nie inaczej nazwał. I jeszcze dzieje się to za sprawą przyszłego szefa IPN i minister edukacji narodowej. Ta radykalizacja przypomina mi PRL. Wtedy, cokolwiek byś nie powiedziała, ludzie i tak dopisywali swoje.

ZOBACZ: Historyk dr Ewa Kurek: ekshumację w Jedwabnem wstrzymano, by nie wydała się prawda. Tam nie zabito 1,6 tys. Żydów

Co jeszcze irytuje szefa WOŚP?

Najbardziej mnie wkurza, że my, Polacy, mamy przeogromny problem z patriotyzmem. I on jest moim zdaniem nie do rozwiązania. Chociażby wspomniane już Jedwabne jest tego najlepszym przykładem. Znowu się będziemy brali za łby, a to przecież jest fakt historyczny.

Jak podkreśla „dlatego gdy usłyszałem o Jedwabnem, byłem zdumiony, że ktoś idzie w taką uliczkę. Już prawie nie oglądam publicznej telewizji, także przez to”.

Za: pch24.pl

4 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Panie Owsiak, trzeba było wychowywać się w tych stronach – Jedwabnego. Wtedy Twoje opowiadanie nie denerwowałby tutejszych mieszkańców. Chcę powiedzieć, że u moich rodziców swoje siedzibę mieli Niemcy, a Tata w stodole w zasieku ukrywał Żydów.

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Premier Szydło wyklucza przyjęcie imigrantów. „Chcemy pomagać, ale poza naszymi granicami”

Zamachowiec z Ansbach trafił do Europy jako “uchodźca”