Ilu Francuzów zginęło w obronie Polski w 1939 r.? A ilu Polaków poległo walcząc o wolność Francji na francuskiej ziemi? - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Ilu Francuzów zginęło w obronie Polski w 1939 r.? A ilu Polaków poległo walcząc o wolność Francji na francuskiej ziemi?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W kontekście jawnie antypolskich wypowiedzi Emmanuela Macrona, warto przypomnieć francuskiemu prezydentowi kilka faktów z historii, o których zapewne nie ma pojęcia. Otóż żaden francuski żołnierz nie uczestniczył w obronie Polski w 1939 roku przed napaścią Niemiec i Rosji (mimo, iż Francja zobowiązała się traktatem, że takiej pomocy udzieli). Za to w 1940 roku w obronie Francji przed napaścią Niemiec brało udział 50 tys. Polaków. Śmierć poniosło – wg różnych źródeł – od 1,4 do 4 tys. z nich.

Ostatnie wypowiedzi prezydenta Francji są nie tyle antypisowskie, lecz jawnie antypolskie. Z jakiegoś powodu Emmanuel Macron chce zrobić z naszego kraju jądro europejskiej ciemności. Być może robi to, aby odwrócić uwagę od własnych spraw wewnętrznych? Wszak po 100 dniach prezydenckiego urzędowania jest on oceniany najgorzej ze wszystkich dotychczasowych prezydentów Republiki.

Patryk Jaki pokazał jak funkcjonują „elity UE”: „Za co się nie wezmą to popsują.” [WIDEO]

Pomijając jednak powody, dla których Macron tak bardzo nienawidzi Polski – warto mu zadać jedno pytanie – ilu Francuzów broniło Polski w 1939 roku przed niemiecką i rosyjską agresją? No ilu? Jak silne wojska wysłała Francja, aby ratować swojego sojusznika? Ilu Francuzów poległo walcząc ramię w ramię z Polakami w trakcie kampanii wrześniowej? Odpowiedź na każde z tych pytań była zła dla Francji i jeszcze gorsza dla Polski roku 1939. Otóż nikt z Francji nam wówczas nie pomagał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sukces Macrona sukcesem islamu. „To oczywisty znak dla francuskich muzułmanów”

Za to w 1940 roku w obronie Francji przed napaścią Niemiec brało udział 50 tys. polskich żołnierzy. Byli oni sformowani jako 1 Dywizja Grenadierów, 2 Dywizja Strzelców Pieszych, 3 Dywizja Piechoty, 4 Dywizja Piechoty, 10 Brygada Kawalerii Pancernej oraz Brygada Strzelców Karpackich. Szacuje się, że przez armię polską formowaną we Francji przewinęło się łącznie ok. 85 tys. naszych rodaków, z czego 50 tys. brało czynny udział w walkach o Francję podczas kampanii w roku 1940.

Straty polskie w kampanii francuskiej wyniosły 1 400 poległych żołnierzy (inne źródła mówią o liczbie ok. 4 000 zabitych), a ponad 4 500 żołnierzy zostało rannych. W czasie walk na froncie francuskim polscy piloci myśliwców zestrzelili ok. 50 samolotów niemieckich, a 5 prawdopodobnie.

Na koniec – uwzględniając to, co napisałem powyżej – warto zadać jeszcze jedno pytanie: Kto do tej pory lepiej rozumiał istotę ducha europejskiej solidarności – Polska czy Francja?

Za: niewygodne.info.pl

„To pan Macron i pani Merkel zdradzili interesy oraz wartości europejskie, nie Polska” [WIDEO]

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,183FaniLubię
17,881ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy